Telefon alacaklar dikkat: Apple, taksitli iPhone dönemini başlatıyor

Türkiye'de cep telefonları için taksit kısıtlamaları bulunurken Apple'dan çarpıcı bir hamle geldi. Taksitli iPhone dönemini başlatmaya hazırlanan Apple, telefon almak için abonelik hizmeti getirecek.

Telefon alacaklar dikkat: Apple, taksitli iPhone dönemini başlatıyor
25 Mart 2022 - 11:01


Türkiye’de 5 bin lira üzerindeki cep telefonlarına yalnızca 3 takist yapılmasına izin verilirken Apple'dan iPhone'lar için çarpıcı bir adım geldi.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Apple’ın iPhone ve diğer cihazları için bir “abonelik” sistemi getirmeyi gündemine aldığını aktardı. Bir uygulama ya da platforma üye olurmuş gibi aylık belli miktarlarda ödeme yapılarak yeni bir cihaz sahibi olmanın önünü açmak isteyen Apple’dan yetkililer, “Apple’ın cihazları için bir abonelik sistemini geliştirdiğini söyledi” dedi.

Henüz bu projenin gerçekleşmesine vakit olduğunu aktaran kaynaklar, Apple’ın böylelikle satışlarını artırmayı planladığını belirtti. Apple, eğer bu adımı gerçekleştirirse Apple Music, Apple Arcade gibi dijital aboneliklerin yanı sıra ilk kez cihazlar için benzer bir abonelik sistemini getirmiş olacak.

Apple’ın bu hizmetini Türkiye’de uygulamaya alıp almayacağına dair bir açıklama yapılmadı. İddianın ortaya atılmasından sonra Apple hisseleri dün yüzde 2.3 arttı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • King
    1 ay önce
    Yurt dışında bu zaten var www.Apple.com dan bakın görürsünüz tr den değil