Ekrem İmamoğlu'nun 'tam kapanma' istemesini eleştiren AK Partili Metin Külünk, Erdoğan'ın kararıyla şoke oldu!

Kabine toplantısının ardından açıklanan tam kapanma kararıyla birlikte Türkiye, 18 günlük sokağa çıkma yasağını ve olası etkilerini tartışırken eski AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk’ün 3 gün önceki sosyal medya paylaşımları dikkat çekti. Külünk'ün İmamoğlu'nun 'tam kapanma' istemesini “Sinsi bir planın parçası” sözleriyle eleştirdiği görüldü.

Ekrem İmamoğlu'nun 'tam kapanma' istemesini eleştiren AK Partili Metin Külünk, Erdoğan'ın kararıyla şoke oldu!
27 Nisan 2021 - 13:49
AK Parti eski İstanbul milletvekili Metin Külünk’ün geçtiğimiz günlerde 'tam kapanma' ilan edilmesi gerektiğini söyleyen  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan paylaşımları ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu’nun “Tam kapanma kararı alınmalı” şeklindeki sözlerini “Sinsi bir planın parçası” olarak nitelendiren Külünk, milletin beklentisinin tedbirli normalleşme olduğunu da belirtti. Son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın 'tam kapanma' kararı alması Külünk'ü şoke etti.

“AMAÇ MEMNUNİYETSİZLİK VE KAOS”
İmamoğlu'nun tam kapanma çağrısını “Sokak eylemleri daveti hazırlığı” olarak yorumlayan Külünk, ayrıca İmamoğlu’nun iyi niyetli olmadığını, memnuniyetsizlik ve kaosu amaçladığını vurguladı. “Uyanık mıyız?” diye soran Külünk tam kapanma talebinin esnafı daha da zora sokacağını ve İmamoğlu’nun bu talebinin kasıtlı olduğunu da sosyal medya paylaşımlarında belirtti.

KÜLÜNK'TEN YENİ AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamki kabine toplantısının ardından 29 Nisan ile 17 Mayıs arasında tam kapanma uygulanacağını duyurdu. Tam kapanma kararının ardından ABC'ye konuşan AK Partili Külünk, "Kabine öncesi istişaremizi yaptık, düşüncemizi dile getirdik. İnsanın düşüncesi bugünden yarına değişmez. Bu konudaki fikrim aynı" ifadelerini kullandı.

Külünk'ün paylaşımları şu şekilde:


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum