Dünya rekortmeni Agnes Tirop evinde ölü bulundu

Dünya rekortmeni Kenyalı atlet Agnes Tirop, evinde ölü bulundu. Kenya Atletizm Federasyonu, "Ölüm nedeninin açığa çıkması için çalışmalar sürüyor" açıklamasını yaptı.

Dünya rekortmeni Agnes Tirop evinde ölü bulundu
13 Ekim 2021 - 15:56

Dünya rekorunu elinde bulunduran 25 yaşındaki Kenyalı atlet Agnes Tirop evinde ölü bulundu. Genç atlet, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 5 bin metre yarışında da dördüncü olmuş, Almanya'daki Rekorlara Giden Yol Yarışı'nda ise "30:01"lik derecesiyle kadınlar 10 bin metre rekorunu kırmıştı.

Kenya Atletizm Federasyonu konuyla ilgili olarak "Bu öğleden sonra Dünya 10 bin metrenin bronz madalyalı ismi Agnes Tirop'un zamansız ölümünü büyük bir üzüntüyle öğrendik. Ölüm nedeninin açığa çıkması için çalışmalar sürüyor. Kenya, uluslararası seviyeye hızlı bir şekilde çıkan bir mücevherini kaybetti" açıklamasını yaptı.

Tirop, Ağustos ayındaki Olimpik Oyunları 5 bin metrede Etiyopyalı Guadaf Tsegay'den sadece 0.75 salise sonra finişe ulaşmış ve bronz madalyayı kıl payı kaçırmıştı. 2017 ve 2019 Dünya Atletizm Şampiyonaları'nda 10 bin metrede bronz madalya kazanan Tirop, uzun mesafelerde de adından söz ettirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum