Diyanet'e 13 milyar TL yetmedi, ödeneğin artırılması talep edildi!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2021 yılı için verilen 13 milyar TL'lik bütçeyi yetiremedi. Diyanet, "Bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için" diyerek ödeneğinin artırılmasını istedi.

Diyanet'e 13 milyar TL yetmedi, ödeneğin artırılması talep edildi!
24 Temmuz 2021 - 20:57 - Güncelleme: 24 Temmuz 2021 - 22:26

2021 yılı için 13 milyar TL bütçesi bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, ödeneğin artırılmasını istedi. Diyanet, "Bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için, personel gideri dışındaki cari giderler ve yatırım ödeneğinin artırılması gerekmektedir" dedi.

Diyanet, "Kurum bütçesinin her yıl yaklaşık yüzde 96-97’si personel giderlerinden oluşmakta, yüzde 3-4’ü ile hizmetler icra edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geniş bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için, personel gideri dışındaki cari giderler ve yatırım ödeneğinin artırılması gerekmektedir” diyerek ek para da istedi.

Sözcü'nün haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerinin halka tam olarak ulaşamadığını savunarak bu konuda yeni önlemler alınmasını istedi. Özellikle büyük kentlerdeki site tarzı yapıların civarında Kuran kursu açılması gerektiği savunuldu.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sjdjdjd lrlrkek
  1 ay önce
  Ne güzel az bile bence
 • Mert
  1 ay önce
  Rabbim işte bu ayette sizin gibileri sarıklı cübbeli Din adamlarını, aynı zamanda Ülkeye idare eden sömüren liderleri Aksaray'da oturan imamlar için ne güzel de bize anlatmış. Ey iman edenler, yahudi hahamları ile hristiyan rahiplerinin bir çoğu, insanların mallarını haksız yere yerler, insanları Allah yolundan, İslâm'a girmekten, İslâmî hayatı yaşamaktan alıkorlar, engelleyici tedbirler alırlar. Altın ve gümüşü biriktirip de, Allah yolunda, İslâm uğrunda, ferdî ve içtimaî yardımda bulunmazlar. Karşılık gözetmeden, gönüllü harcamazlar. Onlara, can yakıp inleten müthiş azâbı haber ver. (Tevbe 34)
 • Ali yıldırım
  1 ay önce
  ĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ