Cüneyt Çakır Türkiye'den ayrılıyor, hakemlik yapacağı yeni ülke gündeme oturdu

Süper Lig'in en deneyimli hakemlerinden Cüneyt Çakır, Türkiye'ye veda etmeye hazırlanıyor. Eski hakem Deniz Ateş Bitnel, Çakır'ın bir başka ülkenin federasyonuyla anlaştığını iddia etti. Çakır'ın düdük çalacağı yeni ülke sosyal medyanın gündemine oturdu.

Cüneyt Çakır Türkiye'den ayrılıyor, hakemlik yapacağı yeni ülke gündeme oturdu
05 Mart 2022 - 19:51


Türkiye'nin en deneyimli hakemlerinden FIFA kokartlı Cüneyt Çakır'ın Süper Lig'deki son dönemi olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. TV 100'de yorumculuk yapan eski FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel, deneyimli hakemin yeni sezonda Suudi Arabistan'da çalışacağını belirtti.

Deniz Ateş Bitnel yaptığı açıklamada, "Cüneyt Çakır'ın Türkiye'de hakemlik yapmasına belki de müsaade edilmeyecek önümüzdeki sezon. Ama Dünya Kupası bekleniyor. Cüneyt Çakır'ın da karşı bir hamlesi var. Cüneyt Çakır Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile görüşmelerini devam ettiriyor. Anlaşma sağlandı." ifadelerini kullandı.

KAZANACAĞI PARA DUDAK UÇUKLATTI
Ajansspor'da yer alan habere göre, Cüneyt Çakır, Arap ülkesinin Futbol Federasyonu ile sözleşme imzalaması durumunda astronomik bir maaş alacağı iddia edildi. Çakır'ın Suudi Arabistan'dan 1 sezon için 500 bin dolar kazanacağı konuşuluyor.

 


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mahmut okuyucu
  2 ay önce
  Bizim ülkemizde doğruya yer yok Dünya'nın sayılı hakemlerinden biri bizde yerden yere vuruyoruz
 • Marmara kazım
  2 ay önce
  Eyyamcı bir an önce bırakmalı hakemlik dürüst ve adil insanlrın işi olmalı