Cüneyt Arkın: "Anadolu'da hiçbir kadının çıplak etine iğne yapamadım"

Yeşilçam'ın yaşayan efsanesi Cüneyt Arkın son röportajında çarpıcı açıklama yaptı.

Cüneyt Arkın: "Anadolu'da hiçbir kadının çıplak etine iğne yapamadım"
23 Ağustos 2021 - 09:09 - Güncelleme: 23 Ağustos 2021 - 09:34
Yaşayan efsane Cüneyt Arkın, Sabah Gazetesi'ne verdiği röportajda açıklamalarda bulundu.

Gençleri kendi kültürlerine sahip çıkmaya davet eden Arkın, "Benim dönemimde çektiğim filmler de çok popülerdi. Malkoçoğlu, Kara Murat, Battal Gazi… Kara Murat'ı seyirciye yetiştiremezdik. Tarihi dizilerin çekilmesi her anlamda olumludur. Çünkü bizim tarih bilincimize dokunuyor. Biz gençlerimize tarih bilincini aşılayamadık, veremedik. Tarih bilinci olan bir genç kendini bilir. Amerikan tıraşı olmaz, Amerikan küpeleri takmaz. Müziğini dinlersin ama onun hayranı olmazsın. Tarih bilinci olan genç, Türk Müslüman bilincini değiştirdiği için öyle yaşar. Çok olumlu bakıyorum" ifadelerini kullandı.

HİÇBİR KADININ ÇIPLAK ETİNE İĞNE YAPMADIM
"Doktorluk yaptım. Hatta kaç yıl Anadolu'da hiçbir kadının çıplak etine iğne yapamadım, hep şalvar üstü. Penisilin bile yoktu. Kızamıktan çocuklar ölüyordu. Antibiyotik ve hiçbir laboratuvar yoktu. Klinik hekimlikte bizi iyi yetiştirdiler. Beş duyuyla teşhis koymak önemli. Klinik hekimlik şimdi kalmadı. Geçen gün bacaklarımda şişme oldu, doktora gittik, doktor gelip bakmadı bile. O tahlil, bu test yönlendirdiler. Biz bakar incelerdik. Kitabımda yazmıştım. Bir köye gittik, 35 yaşlarında bir kadın feryat içinde doğum yapıyor. Ben müdahale ettim, kocası da, babası da bana silah çekti. Mahrem diye bana müdahale ettirmediler. Sabaha kadar feryatlar çeken kadın ve bebeği öldü. Kitabımın sonunda şu ifadelere yer vermiştim: 'Ben doktorum.' Buna benzer çok olayla karşılaştım, Anadolu'nun gerçeklerini içten yaşadım."


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmetşirin
  1 ay önce
  Cüneyt abiden 5 tane daha olsa sanatçı olgusu kulliyen değişir. Adam içimizden biri tam sanatçı
 • Muhsinoguz
  1 ay önce
  Adam gibi adamsın CÜNEYT abi allah sana uzun ömürler nasip etsin her filminde gelenegimizde dürüstlük mertlik kahramanlık yardımseverlik temaları vardır