CNN muhabirinin Taliban'dan önceki ve sonraki yayınları böyle görüntülendi: Çarşafa büründü!

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’i ele geçirmesiyle tüm dünya gözünü Afganistan’a çevirdi. O anları bölgeden sıcağı sıcağına aktaran CNN muhabiri ise Taliban’ın kontrolü ele geçirmesiyle birlikte haberleri çarşafa giyerek aktardı.

CNN muhabirinin Taliban'dan önceki ve sonraki yayınları böyle görüntülendi: Çarşafa büründü!
16 Ağustos 2021 - 10:57 - Güncelleme: 16 Ağustos 2021 - 21:29
Afganistan’da yaşananları bir süredir sahadan aktaran CNN muhabiri Clarissa Ward, Taliban'ın Afganistan’daki kontrolü ele geçirmesinden sonra çarşaf giyerek yayın yaptı.

Taliban’ın kontrolünden yalnızca 20 saat önce CNN’e bağlanan ve yayın esnasında kendisine yöneltilen “Taliban Kabil'i alırsa sana ne olacağını düşünüyorsun?” sorusuna ekibi ile birlikte Taliban’la bağlantı kurmaya çalıştığını ve tahliyenin gerekip gerekmediğini belirlemek için beklemek gerektiğini söylemişti.

CNN muhabiri Clarissa Ward, bugün öğlen saatlerinde Taliban’ın hakimiyeti sağlamasının ardından Kabil’den aktardığı bilgileri çarşafa giyerek sundu. 

“BAZILARI AMERİKAN SİLAHI TAŞIYOR”
ABD Elçiliği binasının önünde toplanan Taliban üyelerinin yanından yaptığı yayında, bazılarının Amerikan silahı taşıdığını ve "adaleti sağlamak istediklerini, kimsenin endişe etmemesi gerektiğini" söylediğini belirtirken Taliban kontrolündeki Afganistan'da hayatı "Tamamen tuhaf" şeklinde nitelendirdi. Ward, 6 milyonun yaşadığı Kabil'in birkaç saat içinde alındığını da ekledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Evet evet Fotoğraftaki gibi aynen böyleydi. Zaten Hz. Muhammed’in getirdiği İslam bu değil. Ha Taliban, ha Tayyip Erdoğan zihniyet aynı. Bunlar İslamı anlamayanlar geri zekalılar. Allah akıl dağıtırken bunlar arka sıralarda kalanlar Allah'ın akıl nimetinden yoksun kalan akılsızlar.