Çin, Türk Hava Yolları'na pahalı bilet soruşturma başlattı!

Çin Sivil Havacılık İdaresi, Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Guangzhou uçuşlarında bilet fiyatlarının pahalı olduğu iddiası üzerine soruşturma başlattı.

Çin, Türk Hava Yolları'na pahalı bilet soruşturma başlattı!
28 Aralık 2021 - 16:03


Son günlerde George Clooney'e 35 milyon dolarlık reklam teklifi yaptığı iddiasıyla gündemde olan Türk Hava Yolları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çin Sivil Havacılık İdaresi, THY'nin İstanbul-Guangzhou uçuşlarında bilet fiyatları pahalı olduğu iddiasıyla soruşturma başlattı.


Çin medyası Yicai’de yer alan haberlerde Çinli makamların, Çin ile Türkiye arasındaki anlaşmaların bozulup bozulmadığını inceleyeceği kaydedildi. İddiaya göre İstanbul-Guangzhou arasındaki uçuşlarda ekonomi sınıfı bilet fiyatlarının 27.700 Euro olduğu, business sınıfı biletlerin ise 35 bin Euro'ya yakın olduğu belirtildi.

Sözcü'nün haberine göre, iki ülke arasında yapılan anlaşma kapsamında Çin ve Türkiye hükümetlerinin bilet fiyatları konusunda hemfikir olması ve her iki yönetimin de onaylaması gerektiği belirtilirken olay uluslararası basında da geniş yer buldu.

Çin medyasında yer alan haberlerde THY’nin Londra ve Şangay arasındaki biletleri Covid-19 salgınından sonra 1800 euroya sattığı hatırlatıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum