George Clooney'in THY'nin teklifini reddettiği iddia edilmişti, THY'den çarpıcı açıklama

Hollywood yıldızı George Clooney, Aralık aynının başlarında 35 milyon dolarlık bir anlaşmayı reddettiğini açıklamıştı. Günler sonra Clooney'in reddettiği reklam filminin THY olduğu ileri sürüldü. İddiaların arkasında Ermeni lobisinin olduğu iddia edilirken, THY'den çarpıcı bir açıklama geldi.

George Clooney'in THY'nin teklifini reddettiği iddia edilmişti, THY'den çarpıcı açıklama
26 Aralık 2021 - 20:39 - Güncelleme: 26 Aralık 2021 - 21:44

Hollywood’un yıldız isimlerinden George Clooney’in bir günde 35 milyon dolar kazanmayı reddettiği belirtildi. ABD’nin Ohio merkezli yayın kuruluşu Cincinnati.com, Clooney’in Türk Havayolları’nın 35 milyon dolarlık reklam teklifini reddettiğini açıkladı.

İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU ÇİFT
Sözcü'nün haberine göre Hollywood yıldızlarının farklı sebeplerden dolayı sık sık konserleri, şovları ve tv programlarını reddetmek zorunda kaldığını belirten gazete, bu kez ise konunun tamamen farklı olduğunu dile getirdi. ABD’nin Ohio merkezli yayın kuruluşu Cincinnati.com’un bildirdiğine göre, George Clooney ve eşi Amal Clooney, sosyal adalet ödülleri alan ve insan hakları kuruluşlarıyla yakın çalışan bir çift olarak tanınıyor.

Özellikle Amal Clooney, ‘insan hakları savunucusu’ olarak öne çıkarken, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2016’da gördüğü yüksek profilli ‘sözde Ermeni Soykırımı’ davası için de çalışmıştı.

"35 MİLYON DOLAR İÇİN DEĞMEZ!"
ABD’li oyuncu George Clooney, bir havayolu şirketinin reklamında oynaması için 35 milyon dolar teklif edildiğini, ancak insan hakları aktivisti avukat eşi Amal Clooney’le konuştuktan sonra bu teklifi reddettiğini söylemiş, ancak daha önce firmanın adı açıklanmamıştı.

Clooney İngiltere merkezli The Guardian gazetesine verdiği bir söyleşide, “Yeterince parası olup olmadığı” ile ilgili bir soruya, “Evet var” cevabını vermiş ve “Bir seferinde bir havayolu şirketinin reklamı için bir günlük iş için 35 milyon dolar önerildi. Eşimle bu konuyu konuştuk ve değmeyeceğine karar verdik.” ifadelerinde bulunmuştu.

Clooney, ünlü bir insan hakları avukatı olan Amal Clooney'i de hatırlatarak ret gerekçesini şöyle açıklamıştı: “Hava yolu şirketi, müttefikimiz de olsa o zamanlar sorgulanabilir bir tutum içindeki bir ülkeyle ilişkiliydi. O zaman düşündüm ki, eğer gelecekte 1 dakikalığına bile uykumu kaçıracaksa, değmez.”

THY'DEN AÇIKLAMA
İddialar sonrasında THY'den konunun Ermeni lobisi tarafından çıkarılan bir haber olduğuna dikkat çekildi. İddialar üzerine bir açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “George Clooney severim, çok iyi bir oyuncudur, çok iyi filmleri vardır. Kendisine gerçekten şahsi olarak hayranlık duyarım ama hiçbir şekilde George Clooney reklamımızda oynatalım diye girişimimiz yok olmadı da. Konuşulan astronomik ücretler zaten dünyadaki bu tür yapılan anlaşmalara aykırı. Biz Türk Hava Yolları olarak dünyada birçok önemli reklam yıldızı veya önemli yüzle anlaşmaları olan, uluslararası reklamlar konusunda ödüller almış bir şirketiz. Bizim gibi şirketler sektör rayiçleri üzerinde bir anlaşma yapmayız. George Clooney ismiyle resmi olarak hiç ilgilenmedik hiçbir böyle teklifimiz olmadı" diye konuştu.

ERMENİ LOBİSİ Mİ KÖPÜRTTÜ
Söz konusu haberin ABD’de Ermeni lobisi tarafından köpürtüldüğü iddia edildi. 
ABD'li ünlü yıldız George Clooney daha önce 1915 Olayları'yla ilgili tartışmalara katılmıştı. Güney Kaliforniya devlet radyosuna konuşan Clooney, "1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldığını ve bunun tartışma götürmez bir gerçek" olduğunu iddia etmişti. Bu açıklamaların ardından da Türkiye’den tepki görmüştü. 

Şimdi ise Clooney üzerinden Ermeni lobisinin bu iddia ile birlikte Türk Hava Yolları markasına zarar vermeyi amaçladığı belirtildi. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    3 hafta önce
    Bu hepsimi? Müslüman olmak isteyenler Erdoğan'ı örnek alarak Müslüman olmaktan vazgeçtiler. Müslümanda ateist oldu.