Çin'de koronaya yakalanan hayvanlar katledilmeye başlandı!

Dünyada koronavirüs ile mücadele sürerken virüsün ortaya çıktığı Çin, virüsle mücadelede koronavirüse yakalanan hayvanları öldürme uygulamasına başladı. Çin'in aldığı vahşice karar, geçtiğimiz hafta 3 kedinin uyutulmasıyla uygulandı. Çin yönetimi bu sert uygulamanın, apartman sakinlerinin kediler nedeniyle virüse yakalanmaması için olduğunu öne sürdü.

Çin'de koronaya yakalanan hayvanlar katledilmeye başlandı!
30 Eylül 2021 - 16:28
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele devam ediyor. Son dönemde varyantları ile gündemde oldukça sarsan koronavirüsün özellikle Delta varyantı dünya genelindeki vaka artışının bir numaralı nedeni olarak gösteriliyor.

ÇİN, VİRÜSÜ YAYDIĞI BAHANESİYLE 3 KEDİYİ UYUTTU
Dünyanın dört bir yanında Delta'ya karşı mücadele sürerken Çin'den şoke eden bir haber geldi. New York Daily News'ta yer alan habere göre, Çinli yetkililer koronavirüse yakalanan hayvanları öldürmeye başladı. Aynı habere göre, Çinli yetkililer salgın ile mücadele kapsamında kovid pozitif olan 3 ev kedisini uyuttu.

Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan bu adım ile ilgili yapılan resmi açıklamada bu kararın apartman sakinlerini virüse karşı korumak için alındığı bilgisinin altı çizildi.

KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 5 MİLYONA YAKLAŞTI
Öte yandan dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 233 milyon 770 bine, hayatını kaybedenlerin sayısı 4 milyon 782 bine ve iyileşenlerin sayısı 210 milyon 613 bine yükseldi. Vaka sayısı ABD'de 44 milyon 60 bini, Hindistan'da 33 milyon 737 bini, Brezilya'da 21 milyon 381 bini ve İngiltere'de 7 milyon 771 bini geçti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum