Ciciş olarak bilinen Esra Ersoy'a cinsel istismardan 10 yıl hapis cezası! Cezaevine girecek

Sosyal medya fenomeni Esra Ersoy, Bodrum'da 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 10 yıl 1 ay hapse mahkum edildi. Esra Ersoy'dan konuya ilişkin ilk açıklama geldi.

Ciciş olarak bilinen Esra Ersoy'a cinsel istismardan 10 yıl hapis cezası! Cezaevine girecek
12 Mart 2022 - 14:08 - Güncelleme: 12 Mart 2022 - 21:44


"Ciciş kardeşler" olarak bilinen Esra ve Ceyda kardeşlerden Esra Ersoy, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 10 yıl 1 ay hapse mahkum edildi. Ersoy hakkında yakalama da kararı çıkarıldı.

Dava dosyasına göre Esra Ersoy, geçen yıl Bodrum'da ailesinin kiraladığı konutta tatil yapan 13 yaşındaki S.B'nin yalnız olduğu sırada evin kapısını çaldı. Ersoy, S.B'ye erkek arkadaşından kaçtığını söyleyerek eve girdi.

ŞORTUNU İNDİRDİ TACİZDE BULUNDU
Bir süre sonra Ersoy, S.B'nin evinde uyuşturucu hap aldı. Aldığı hapın etkisiyle "Kaç kişi benimle birlikte olmak için para teklif ediyor, senden para istemiyorum" diyen Ersoy, daha sonra S.B'nin şortunu indirirek tacizde bulundu.

"ANNENE 'KAMERA ŞAKASI OLDUĞUNU' SÖYLE"
Bir süre sonra S.B'nin annesi kapıya geldi. Ersoy, S.B'ye annesi kapıyı açtığında bunun bir kamera şakası olduğunu söylemesini istedi. Kendisini tanıtan ve ünlü biri olduğunu söyleyen Ersoy, bir süre sonra annenin eve girmesiyle konutu terk etti. S.B de annesine başına gelenleri anlattı. Bunun üzerine aile karakola giderek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ersoy, taciz iddiasını reddederken eve girdiğini kabul etti. Soruşturma sonunda Bodrum Başsavcılığı Ersoy hakkında 'çocuğun cinsel istismarı ve tehdit' suçlamasıyla dava açtı.

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre; Mahkeme yargılama sonucunda Ersoy'u, 'çocuğun cinsel istismarı' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 8 yıl hapse mahkum etti. Ersoy'un işlediği diğer suçun 'tehdit' değil 'tehdit kullanmak suretiyle konut dokunulmazlığını ihlal' suçunu oluşturduğuna hükmeden mahkeme, sanığa bu suçtan da 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Ersoy'a toplamda 10 yıl 1 ay hapis cezası veren mahkeme ayrıca tutuklanması için yakalama kararı çıkardı.

ESRA ERSOY'DAN AÇIKLAMA
Esra Ersoy, yakalama kararının ardından ilk kez açıklama yaptı. Ersoy, "Ben masumum herhangi bir suç işlemedim. Mağdur olan taraf benim. Karşı taraf hakkında şikayetim bulunmaktadır. Hakkımdaki yargı süreci devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Ersoy'un açıklaması şöyle:

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum