CHP, Sayıştay'a gidiyor: Türkiye Belediyeler Birliği'nin denetlenmesini isteyecek

CHP'den Türkiye Belediyeler Birliği ile yaşanan sorunun ardından dikkat çeken bir hamle geldi. CHP heyeti bugün saat 18:00'de Sayıştay Başkanı Metin Yener ile görüşecek. CHP, Türkiye Belediyeler Birliği'nin denetlenmesini isteyecek.

CHP, Sayıştay'a gidiyor: Türkiye Belediyeler Birliği'nin denetlenmesini isteyecek
06 Ocak 2022 - 11:20 - Güncelleme: 06 Ocak 2022 - 11:27


CHP'nin Türkiye'nin Belediyeler Birliği'nin (TBB) kaynaklarının neredeyse tamamını Cumhur İttifakı belediyelerine yaptığını öne sürmesinin ardındna dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Daha önce, TBB Başkanı Fatma Şahin ve yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunan ve belediye başkanlarının toplantılara katılmaması yönünde karar alan CHP, Sayıştay Başkanı Metin Yener ile görüşecek.

HaberTürk'ün haberine göre Meclis İçişleri Komisyonu'nun toplanması için 3'te 1 üyenin imzasını alan CHP buradan da sonuç alamayınca Sayıştay Başkanı Metin Yener'den randevu istedi. Görüşme bugün 18:00'de gerçekleşecek. CHP heyeti Yener'den Türkiye Belediyeler Birliği'nin denetlenmesini talep edilecek.

CHP heyeti yine bir sonuç alınamaması halinde Sayıştay denetiminin gerçekleşmesi için bu kez Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan randevu alıp, onun devreye girmesini isteyecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum