Cem Yılmaz, Erdoğan'ı eleştirdi: Sözleri sosyal medyada gündeme oturdu!

Komedyen Cem Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermesi gündeme oturdu.

Cem Yılmaz, Erdoğan'ı eleştirdi: Sözleri sosyal medyada gündeme oturdu!
14 Mart 2022 - 09:26


Komedyen Cem Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözlerini eleştirdi. 

Cem Yılmaz, “Tüm hastaların 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyorum. Doktorlar ile ilgili bir şey söylemeyeceğim. Eğer hasta olmazsak doktor da olmaz lütfen hasta olmayalım. Eğer elele….ver…neyse” ifadelerini kullandı.

Yılmaz'ın paylaşımı kısa sürede 40 bin beğeniyi aştı ve binlerce paylaşım aldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ
Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde şu ifadeleri kullanmıştı:
“Doktorlar az para aldığı için ayrılıyorlar, değerli kardeşlerim samimi konuşuyorum dost acı söyler ama gerçeği söyler bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan yetiştiren bu devlet değil mi? E? Bu devlet sizi okuttu yetiştirdi en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Ama şimdi az para veriyormuş. Sordum en az alan ne alıyordur? 8 bin 9 bin, en yüksek alan 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha yüksek verdiği için oralara kaçıp gidiyorlar. Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle davet ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Doktorluk gibi bir aziz mesleği oraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir.”


YORUMLAR

  • 1 Yorum