Canan Kaftancıoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı iddiasına yanıt: "Herkes isteyebilir!"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceği yönündeki iddialar hakkında neden konuşmadığına dair açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, "Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir" dedi.

Canan Kaftancıoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı iddiasına yanıt: "Herkes isteyebilir!"
05 Eylül 2021 - 11:11

Milli İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kimin olacağı tartışılırken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun birden fazla Cumhurbaşkanı adayı çıkabileceğine yönelik açıklaması sonra siyaset kulisleri hareketlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti’nin adayı olabileceğine ilişkin iddialar sonrasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu açıklama yaptı.

Sözcü'den Ruhat Mengi’ye konuşan Kaftancıoğlu'dan İmamoğlu’nun adaylık iddiaları üzerine dikkat çeken bir açıklama geldi. Kaftancıoğlu, İmamoğlu'nun neden konuşmadığına dair “Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu'nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil.” dedi.

Kaftancıoğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
"Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu'nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil. Şu anda 7/24 İstanbul sorunlarıyla uğraşan bir başkan. Genel Başkanımız da çıkmış açıklama yapmış 'Biz seçime girerken adayı İttifak olarak belirleyeceğiz' demiş, size açıklamıştı. Şimdi birilerinin çıkıp 'adayız' veya 'değiliz' demesinin anlamı da yoktur, karşılığı da yoktur. Bakın televizyonlarda ne konuşuluyor, işte Abdülkadir Selvi sadece ve sadece 'CHP'nin adayı o mu olacak, bu mu olacak' diye dakikalarca konuşuyor. Bunların hiçbir anlamı yok, tamamen toplumu CHP üzerinden tartıştırmak isteyen kötücül bakış diyebiliriz.

Cumhur İttifakı'nın tek adayı var, ne mutlu ki Millet İttifakı'nda şimdiden birçok siyasetçi var ve ne güzel ki hangisi aday olursa olsun kazanıyoruz."


    YORUMLAR

    • 0 Yorum