Bitlis'te ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Mardin Artuklu'nun ardından Bitlis'te de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle bölgedeki 9 köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bitlis'te ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
11 Eylül 2021 - 13:44
Mardin'in Artuklu ilçesinde bir polis memurunun yaralanmasının ardından ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Mardin'in ardıdan Bitlis'te de aynı karar alındı.

Bitlis Valiliği, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle bölgedeki 9 köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Bitlis ili merkez ilçesi sınırlarındaki Ağaçpınar, Ayrancılar, Kaşıklı, Kayalıbağ, Karaca, Konalga, Yeşilsırt, Narlıdere, Tanrıyar köy ve mezraları bölgelerinde bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu alanlarda, teröristlerin yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince 11 Eylül saat 03.30'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum