Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerini unutamıyor: Yalanın siyaseti başroldeydi

Yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu'nun rakibi olan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerini unutamıyor. Tekrarlanan seçimlerde 806 bin 415 oy fark ile mağlup olan Yıldırım, "İstanbul seçimlerinde yalanın siyaseti başroldeydi" dedi.

Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerini unutamıyor: Yalanın siyaseti başroldeydi
30 Kasım 2021 - 15:46


AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldım, partisinin adayı olarak ağır yenilgi aldığı 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin "Yalanın siyaseti başroldeydi. Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı" diye konuştu.

AKP Genel Merkezi'nde düzenlenen 'Genişletilmiş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Eğitim ve İstişare Kampı'nda konuşan Binali Yıldırım, 2019'da partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olduğu İstanbul yerel seçimlerine de değindi.

Yıldırım, "İstanbul seçimlerinde yalanın siyaseti başroldeydi. Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı. Yalan bizim lügatımızda, siyasetimizde olmadığı için biz uzak durduk. Ama maalesef sosyal medya sorumsuz medya değildir. Sosyal alem, yalan alem değildir. İşin etik yanları önemlidir. Her şey kazanmak olmamalı ama etik değerleri yok sayarak kazanmanın bu ülkeye bir faydası yok" diye konuştu.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum