CHP'den Devlet Bahçeli'ye "Mansur Yavaş" yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı tehdit etmesinin ardından CHP'den ilk açıklama geldi.

CHP'den Devlet Bahçeli'ye "Mansur Yavaş" yanıtı
30 Kasım 2021 - 15:35 - Güncelleme: 30 Kasım 2021 - 15:42


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş anmasındaki kavgaya ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı suçlamış ve "Bundan sonra Mansur Yavaş dikkat etsin. Arkasında ülkücü nefes vardır" sözleriyle tehdit etmişti.


Devlet Bahçeli'nin Mansur Yavaş'ı tehdidine CHP'den yanıt geldi. CHP Yerel Yönetimlerden Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun “Orada dur Bahçeli! Mansur Yavaş’ın arkasında her şeyin farkında olan, gönül rahatlığıyla gidip oyunu veren halkın ve gençliğin nefesi var. Tehditleriniz acizliğinizdir" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama da yapan Torun, “Asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir” dedi. Torun’un açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ARKASINDA HALKIN NEFESİ VAR”
Sayın Mansur Yavaş Ankara'nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş'ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın nefesi vardır. Anlaşılıyor ki ülkemizi her alanda uçuruma sürükleyenler, artık tehdit dilinden medet umacak hale gelmiştir. Bu durum açıkça acizliktir.

"HADDİNİ BİLMELİDİR"
Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, ‘kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir.

“EŞKIYAYA PAPUÇ BIRAKMAYIZ”
Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir: Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de asla pabuç bırakmayız.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    HEMEN SEÇİM!!! Tarihte Türk Siyasetinde Her İki Lider'de Görünmeyenler. Narsisizm, depresyon gibi, pek çokları için düşünülmesi çok kolay bir tanımlamadır: Bir kişiye günlük yaşamda, terimin aynı zamanda ciddi bir psikiyatrik hastalığı temsil ettiğinin farkına varmadan, hızla "Narsisist" olarak atıfta bulunulur nüfus etkilenir. Burada narsistik tek kişilik bozukluğu anlamında değil, Makam, Mevkii, Taht, Koltuk, Saltanat, Firavunluk da Narsistliğe ***üren yollardan biridir, bununla birlikte kişi neye benzediğini, ve nasıl teşhis ve tedavi edileceğini, ve hastalığın neden sıklıkla narsisistik depresyona yol açtığını 19 yıldır gördük ve halen görmekteyiz... Bu ülkede AKP genel başkanı bir çeşit dilde en tepeden hükmederken, MHP genel başkanı Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a tehdit etmektedir. Bir ufak muhalefet parti liderinde bu söylem nasıl bir dildir anlamak mümkün değil. Ülkemiz TÜRKİYE eşkiya, çete, mafya grubu siyasetçiler tarafından yönetildiği açık seçik ortada değilmidir.