Berat Albayrak da kitap yazıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ardından Berat Albayrak da kitap yazıyor. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Rasim Ozan Kütahyalı, “Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak da kitap yazıyor
10 Kasım 2021 - 15:57

Rasim Ozan Kütahyalı, eski Hazine ve Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak‘ın kitap yazdığını söyledi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kütahyalı, kitap hakkında bilgi verdi.

Albayrak'ın babası Sadık Albayrak ile 1 saatlik telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Kütahyalı,  Berat Albayrak’ın 'i’tikafa girdiğini' ifade etti.

Kütahyalı, "Sadık Albayrak çok önemli bir bomba bilgiyi daha ifade etti" diyen Kütahyalı, "Berat Albayrak şu an tüm bu süreci ve daha da fazlasını anlatan bir kitap kaleme alıyor. O kitabın yazımıyla meşgul durumda. Yani kısacası: Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor" dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın açıklamaları şöyle:
"Berat Albayrak’ın hâlâ unutulmayan ve konuşulan vakar istifasına dair yazdıklarımla ilgili üstad Sadık Albayrak beni aradı.1 saat çok keyifli muhabbet ettik. Verimli bir sohbet oldu. Sadık Albayrak önce bir kelimeme itiraz etti. Berat Albayrak’ın i’tikafa girdiğini ifade etti. İ’tikaf kelimesinin altını çizdi. Bu kavram (i’tikaf) böylece Türk siyaset literatürüne dahil olmuş oldu.

Sadık Albayrak çok önemli bir bomba bilgiyi daha ifade etti. Berat Albayrak şu an tüm bu süreci ve daha da fazlasını anlatan bir kitap kaleme alıyor. O kitabın yazımıyla meşgul durumda. Yani kısacası: Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor!

Berat Albayrak’ın bu olay yaratacak kitabının ismini kendisi de yazar olan üstad Sadık Albayrak’a sordum, o konuda tüyo vermedi. Ama bana kalsa Berat Albayrak’ın daha önce kullandığı şu kavram çarpıcı bir kitap adı olurdu:”At izi, it izi”

Sadık Albayrak “Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar” diye bir kitlenin olduğunun ve bunların ilk günden beri Berat Albayrak’a düşmanlık yaptığının da özellikle altını çizdi. Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar...

Umuyorum Berat Albayrak’ın büyük ilgi görecek bu kitabı, benim epey yazıp bir türlü bitiremediğim “Sultan Hamid, Kemal Paşa ve Tayyip Bey” ile bugünkü Türkiye’yi anlattığım “Devlet, Parti ve Aile” kitaplarıma benzemez. 2022 içinde bu kitabın yayınlanması bekleniyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum