Benzine 54, motorine 46 kuruş zam bekleniyor

Akaryakıta gelen zamlara bir yenisi daha yolda. Benzinin litre fiyatına Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 52 ile 54 kuruş arasında zam bekleniyor.

Benzine 54, motorine 46 kuruş zam bekleniyor
17 Kasım 2021 - 12:44

Türk lirası dolar karşısında erirken, akaryakıt fiyatlarında zam beklentisi oraya çıktı. Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 52 ile 54 kuruş arasında zam bekleniyor. Merkez Bankası kararı, kurun yanı sıra akaryakıt fiyatları için de belirleyici olacak.

MOTORİNE DE ZAM YOLDA
Sözcü'nün sektör yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında dolardaki artışın sürmesi halinde motorine de Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 33 ile 46 kuruş arası zam gelmesi bekleniyor.

Dolar kuru 10 TL civarlarında ya da altında kapanış yaparsa motorinde zam beklentisi ertelenecek.

Benzine en son 11 Kasım’da 32 kuruşluk indirim gelmişti.

Benzin, motorin ve LPG’de eşel mobil sistemi kapsamında özel tüketim vergisi (ÖTV) sıfırlandığı için zam kararları doğrudan pompa fiyatlarına yansıyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • solmaz
    2 hafta önce
    Kısa yoldan onbeş TL. olsun Bir sene zam yapılamasın. Hiç değilse sabah akşam zam haberi ile yatıp kalkmayız. Üstelik muhalefete de koz verilmiş olamaz . Yalnız adı zam olmasın. FİYAT GÜNCELLEMESİ YAKIŞIR VE KULAĞADA HOŞ GELİYOR.