Batuhan Barlak'ın annesi isyan etti: "Çorbamızı verdiğimiz insanlar oğlumu benden aldılar"

İzmir'de evlerinin önünde otururken, tanımadığı Suriyeli bir şahsın önce sözlü sonra bıçaklı saldırısına uğrayan Batuhan Barlak hayatını kaybetmişti. 17 yaşındaki gencin annesi yaptığı açıklamalarla yürekleri dağladı: "Çorbamızı, çanağımızı, halımızı verdik. Karşılığı bu mu olacaktı?"

Batuhan Barlak'ın annesi isyan etti: "Çorbamızı verdiğimiz insanlar oğlumu benden aldılar"
04 Ekim 2021 - 18:08
Haberiniz.com.tr'nin haberine göre Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Genel Başkan Yardımcıları Cezmi Polat, Ali Dinçer Çolak ve Genel Sekreter Yardımcısı Canan Çakır ile birlikte Suriyeli İstilacı tarafından kalbinden bıçaklanarak katledilen, 17 yaşındaki Batuhan barlak'ın acılı ailesine taziye dileklerinde bulunmak ve bölgedeki vatandaşlar ile görüşerek sorunlarını dinlemek için bugün İzmir Torbalı’ya gitti.

Vefat eden Batuhan’ın annesi Ümit Barlak, basında çıkan ve İzmir Valiliği tarafından yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bir an önce Suriyelilerin vatanlarına dönmesini istediğini dile getirdi.

Batuhan Barlak’ın babası Metin Barlak ise oturdukları mahallede Batuhan gibi diğer çocukların da Suriyeliler tarafından taciz edildiği, okula giden gençlerden haraç para istenildiği ve bölge halkının tedirgin olduğunu söyledi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, acılı ailenin sesini sosyal medyada duyuracağını ve olayın takipçisi olup İzmir Valiliği ile aileyi bir araya getireceğini dile getirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum