Barış Pehlivan: Süleyman Soylu, FETÖ'nün mülki idare yapılanmasını soruşturan savcıya "Kes artık, haddini bildiririm" dedi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında FETÖ'nün mülki idare yapılanmasına dair soruşturma yürüten savcı Erdoğan Bayrakdar ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Pehlivan, Süleyman Soylu'nun Savcı Bayrakdar'a "Bir damar buldun gidiyorsun. Kes artık. Haddini bildiririm" dediğini öne sürdü.

Barış Pehlivan: Süleyman Soylu, FETÖ'nün mülki idare yapılanmasını soruşturan savcıya "Kes artık, haddini bildiririm" dedi
03 Haziran 2021 - 09:22

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, FETÖ'nün mülki idare yapılanmasına yönelik soruşturma yürüten savcı Erdoğan Bayrakdar ile ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.  Pehlivan, Savcı Bayrakdar'ın soruşturma ilerledikçe karşısında bir duvarla karşılaştığını iddia etti.

"SOYLU, HESAP SORAR GİBİ TALİMAT VERMEYE KALKTI"
Pehlivan, yazısında, "Önce bakanlık bürokratları müdahale etmek istedi. İstenilen şuydu: Soruşturma dosyası Ankara’ya gönderilmeliydi. Öyle ya, Tokat gibi küçük bir Anadolu şehrinin imkânlarıyla yürütülemezdi bu dosya! Ancak Başsavcı Bayrakdar asıl niyeti anlamıştı, üstü kapatılacaktı, taviz vermedi. Sonunda... Bu görüşmelerden netice alınmayınca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefona sarıldı. İddia o ki: Cumhuriyet Başsavcısı’na önce adeta hesap sorar gibi talimat vermeye kalktı. Beklemediği bir cevapla karşılaştı." ifadelerini kullandı.

"KES ARTIK. HADDİNİ BİLDİRİRİM"
Barış Pehlivan, Süleyman Soylu'nun Savcı Bayrakdar'a "Bir damar buldun gidiyorsun. Kes artık. Haddini bildiririm" dediğini öne sürdü.

Pehlivan, Başsavcı Bayrakdar'ın Ankara Batı Başsavcı Vekili olduğunu belirterek, "Belki iyi bir rütbeydi ama biliyoruz ki FETÖ ile mücadele konusundaki deneyiminden faydalanılamayacaktı. Evet, Tokat’ta başlayan soruşturmanın üzerinden yıllar geçti. Peki, Fethullahçı yüzlerce mülki idare mensubunun akıbeti ne oldu?

İnsanın aklına gelmiyor değil: Acaba Başsavcı Erdoğan Bayrakdar devam etseydi...

Şu an halen görevde olan valilerden ya da kendisini başka tarikata aitmiş gibi gösteren nüfuzlu bürokratlardan gözaltına alacakları olacak mıydı? Kim bilir?" diye yazdı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum