Anket: Kararsız seçmen partileri solladı! AKP'deki kararsız oranı yüzde 37

Metropoll Araştırma, Ağustos ayı anket sonuçlarını açıkladı. Ankette kararsız seçmen sonuçları dikkat çekti. AKP'deki kararsız oranı yüzde 37'ye çıkarken, tüm seçmenler arasında bu oran yüzde 21 oldu. İşte anketin sonuçları...

Anket: Kararsız seçmen partileri solladı! AKP'deki kararsız oranı yüzde 37
17 Eylül 2021 - 10:09

Muhalefetin erken seçim çağrıları ve adaylık tartışmaları devam ederken, Metropoll Araştırma'nın Ağustos ayı anket sonuçları dikkat çekti. Kararsız seçmenlerin oranı artmaya devam ederken, AKP'deki kararsız oranı yüzde 37'ye yükseldi.

KARARSIZ YÜZDE 21.2
Z kuşağı ile birlikte seçimin kaderini belirleyeceği düşünülen kararsız seçmenlerin genel oranı yüzde 21.2 oldu. Metropoll Araştırma, 2018 seçimlerinde oy verdikleri parti baz alınan katılımcılara "Bu pazar bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusu soru. Katılımcılardan yüzde 21.2'i "kararsız" kalırken, kararsızlar arasında en büyük kaybı AKP yaşadı.

Ağustos ayı itibariyle "Kararsızım" cevabı veren seçmenlerin yüzde 37'si eski AK Parti seçmeni olurken, iktidar partisini yüzde 15.8 ile CHP seçmeni, yüzde 5.3 ile İYİ Parti seçmeni, yüzde 3.3 ile de HDP seçmeni takip etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum