Ankara Çankaya'da Yılmaz Güney protestosu: "Sefa Mutlu'yu unutma" yazdılar

Son günlerin tartışılan ismi Yılmaz Güney'e yönelik protestolar sürüyor. Ankara'da bir vatandaş, Çankaya Belediyesi'nin 'Yılmaz Güney Sahnesi'nin girişine "Sefa Mutlu'yu unutma" yazdı.

Ankara Çankaya'da Yılmaz Güney protestosu: "Sefa Mutlu'yu unutma" yazdılar
04 Nisan 2022 - 11:23


Türkiye'de bazı kesimler tarafından oyuncu, yönetmen, senarist ve yazar olarak tanıtılan Yılmaz Güney, doğum günü nedeniyle anılmıştı.

Güney'in anılmasına vatandaşlar tepki gösterirken Ankara'da, PKK'lı teröristlere "Şehit" diyen, hakim katili Yılmaz Güney'e yönelik bir protesto gerçekleştirildi.

Başkent Ankara'da bir vatandaş, Çankaya Belediyesi'ne ait olan 'Yılmaz Güney Sahnesi'nin girişine, "Sefa Mutlu'yu Unutma" yazdı.

Sefa Mutlu, 13 Eylül 1974'te Adana'nın Yumurtalık ilçesinde Yılmaz Güney tarafından vurularak öldürülmüştü.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa KUYU emekli öğretmen
  1 ay önce
  Ben kayıtlı bir parti üyesi olarak Çankaya Belediyesi'nin aldığı bu kararı kesinlikle kınıyorum Yılmaz Güney'in türk sinemasında ayrı bir yeri olabilir.Bunu en son değerlendirecek olanlar belediyelerdir.Üstelik ben bu konuları aşmış bir birey olarak kendimi gördüğüm halde bu olaya şiddetle karşıyım.Çankaya belediyesi derhal bu kararından vazgeçmeli ve gereğini yapmalıdır.Ne olursa olsun bu yol açılıp katillerin isimleri bir yerlere verilmeye başlanırsa,bunun önünü alamazsınız.Yarın bir mhpli belediye vatana hizmet etti diye birilerinin isimlerini de parklara şuraya buraya verirse o zaman ne yapacaksınız?Yanlış yanlıştır kardeşim,gerekirse CHP genel merkezi de bu olaya el koymalıdır.Bu yapılmadığı takdirde ben basit bir üye olarak kesinlikle istifa edeceğim.Kimin umurunda diyenler olsa da!!!!
 • solmaz
  1 ay önce
  Bir KATİLİN adını veren Başkan Taşdeleni esefle kınıyorum. Merhum Sefa Mutlu'yu da rahmetle anıyorum.
 • Okur Yazar
  1 ay önce
  Pkk lı bir katil sırf sinema filmi yaptı diye el üstünde tutulup halka dayatılamaz. Yılmaz Güney sanatçı olarak değil PKK'lı bir katil olarak hafızalarda yerini almıştır.