Halk Tv canlı yayınında söylendi "Yılmaz güney, Kürt halkının kurtuluşu için sürgüne gitti"

Halk TV'de "Yiğit devrimci" denilerek Yılmaz Güney anıldı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen programda Güney için "Kürt halkının kurtuluşu için sürgüne gitti" denildi.

Halk Tv canlı yayınında söylendi "Yılmaz güney, Kürt halkının kurtuluşu için sürgüne gitti"
03 Nisan 2022 - 14:18 - Güncelleme: 03 Nisan 2022 - 15:53


Türkiye'de bazı kesimler tarafından oyuncu, yönetmen, senarist ve yazar olarak tanıtılan Yılmaz Güney, doğum günü nedeniyle Halk Tv'de de anıldı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gerçekleştirilen "Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar" programında Yılmaz Güney için "Kürt halkının kurtuluşu için sürgüne gitti" denildi.

Güney'in eşi Fatoş Güney, şu ifadeleri kullandı:
"Hiçbir şey düşünmeden kendisini ateşe attı. Kürt halkının varlığını bulması için. 100 sene cezaya çarptırılmıştı Yılmaz, o yüzden Türkiye'den ayrılmak zorunda kaldı. Yumurtalık Davası'ndan ötürü zaten 7 yıl yatmıştı ve birkaç senesi kalmıştı tahliyesine. Esas olarak Kürtlerin varlığını ifade ettiği ve onların kurtuluşu hakkında yazdığı için 100 yıl ceza aldı."

Programın tanıtımında Yılmaz Güney'den "Yiğit devrimci" olarak bahsedildi. Halk Tv, Sosyal medyadan gelen tepkilerle birlikte Twitter'da gündem oldu.

ŞİVAN PERVER'E SELAM GÖNDERİLDİ
Halk TV canlı yayınında ilerleyen dakikalarda ise PKK'ya yakınlığıyla bilinen Şivan Perver'e böyle selam gönderildi.YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • kreuzberghasan
  1 ay önce
  Solculuk bu milletin en buyuk AKIL TUTULMASIDIR.
 • Nisan
  1 ay önce
  Şıvan perveri mitingine çağırıp onun la omuz omuza poz veren erdoğan değilmiydi o zaman pkk lı değildi de şimdi mi pkk a lı oldu
 • Salih aslan
  1 ay önce
  Halk TV CHP kanalımı yoksa pkk kanalımı bunlarda sözde chpliler Atatürk yaşasaydı bunların alayını idam ederdi vatan haini bunlar bu chpye bu yüzden sağ kesim oy vermiyor vermezde bunların kurtleri düşündüğüde yok bunların hepsi komünist leninci enflasyon 00de olsa oy vermem bu düşüncede ki insanlara
 • Mustafa KUYU emekli öğretmen
  1 ay önce
  Yılmaz Güney gereğinden fazla abartılan bir sinemacıydı.Aslında birçok hikayesi ve film senaryoları başkaları tarafından yazıldı ama kendisi alçakgönüllü biri olmadığı için hiç çekinmeden bunlara imzasını attı.Geçenlerde ölen aydı engin bunlardan biriydi.Birçok ünlü yapım onun eseriydi.Son zamanlarda Serhan asker isimli bir sunucu hafta sonlarında bazı isimleri bilerek ön plana çıkarmaya başladı.Bu nedenle o mahalleden biri olarak bunları izlemez oldum.İşte bizim özelliğimiz budur.Kendi mahalleden de olsa bazı konumlarda objektif ve gerçekçi olmak gerekir biz bu gibi yapımları da yeri geldikçe eleştiririz.Herkeste bunu yapabilmelidir.
 • Adam
  1 ay önce
  Halk tv tele1 gibi sol kanallar yeni bir açılım peşindeler. Aklı başında solcu arkadaşlar bunlara ayar vermez ise ellerindeki fırsatı kaçıracaklar ve bir 50 sene daha muhalefette kalacaklar benden söylemesi !!!