Ali Koç, harekete geçti: Basketbolda devrim gibi karar!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futboldan sonra basketbol için harekete geçti. Koç'un girişimiyle birlikte Türk Türk basketbolunda devrim gibi bir karara imza atıldı. Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan’ın da katıldığı toplantıda kritik kararlar alındı.

Ali Koç, harekete geçti: Basketbolda devrim gibi karar!
04 Aralık 2021 - 11:02


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futboldan sonra basketbolda da ‘Kulüpler birliği' kurulması için harekete geçti. Daha önce bu konuda yapılan girişimlerden sonuç alınamamasının ardından Ali Koç bir kez daha harekete geçti ve ING Süper Lig'deki tüm kulüplere birer davet mektubu gönderdi.

Kulüp temsilcileri de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir araya geldi. Tarihi toplantıya, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan da katıldı. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise buluşmada yer almadı.

Sözcü'de yer alan habere göre birçok kulübün başkan düzeyinde temsil edildiği toplantıda ‘Kulüpler birliği' kurulması oy birliği ile kabul edildi. Buna göre genel menajerler, ortak bir çalışma grubu oluşturup taslak hazırlayacak ve bu, Spor Bakanlığı'na sunulacak.

Dövizdeki artışa bağlı yaşanan sorunların da ele alındığı toplantıda liglerin (İspanya'dakine benzer şekilde) düzenlenmesinin vakfa bırakılması, TV yayın anlaşmalarının vakıf tarafından yapılması gibi konuların görüşüldüğü de öğrenildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum