Ali Koç: Gelecek sene ülke ekonomisi çok daha iyi olacak

Süper Lig'de yeni yayıncının kim olacağı henüz netleşmedi. Nihat Özdemir'in istifasının ardından Servet Yardımcı başkanlığında yayın toplantısı yapıldı ve son teklifler değerlendirildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, BeinSports'un teklifi hakkında "Gelecek sene bu ülke ekonomisi çok daha iyi olacak. O zaman daha yüksek fiyata pazarlarız" dediği ifade edildi.

Ali Koç: Gelecek sene ülke ekonomisi çok daha iyi olacak
05 Nisan 2022 - 12:45


Nihat Özdemir'in istifasının ardından Süper Lig ve 1. Lig maçlarının yeni sezondaki yayıncısını belirlemek için TFF ve Kulüpler Birliği temsilcilerinden oluşan Yayın İhale Komisyonu, TFF'nin Riva'daki tesislerinde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Digiturk'un son önerisi masaya yatırıldı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Nihat Özdemir'in ayrığı sonrası TFF başkanlık görevini vekaleten yürütecek olan Servet Yardımcı başkanlığında naklen yayın ihalesini değerlendirildi.

ÖNERİ: 3 yıllık anlaşma olursa yılda 2.2 milyar TL yayın, 500 milyon TL de isim hakkı. Yani toplam 2.7 milyon TL. Ve her yıl için TEFE- TOFE oranında artış.

Kulüpler Birliği para miktarını yeterli görse de süre konusuna itiraz etti.

ALİ KOÇ: Anlaşma 1 yıl olsun. Gelecek sene bu ülke ekonomisi çok daha iyi olacak. O zaman daha yüksek fiyata pazarlanz.

MURAT SANCAK: 1 yıl diyoruz ama önümüzde seçimler de var.

AHMET AĞAOĞLU: Digitürk 'Ya 3 yıl ya da hiç' diyor. Bana kaç yıllık yetki veriyorsunuz?

Kulüp başkanları daha sonra yaptıkları görüşme sonucu TFF'ye ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Ağaoğlu'na 2 yıl için yetki verdi. Önümüzdeki günlerde anlaşma sağlanırsa maçlar yine beIN Sports'ta olacak.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum