Alaattin Çakıcı'nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce kayboldu!

Af yasasıyla cezaevinden tahliye olduktan sonra yayımladığı mektuplarla kamuoyunda gündem olan Alaattin Çakıcı yine gündemde. Çakıcı'nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin kaybolduğu belirtildi.

Alaattin Çakıcı'nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce kayboldu!
04 Mayıs 2021 - 14:37

Geçen yıl nisan ayında af yasayıla tahliye olan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit mektubu yayımlamasıyla kamuoyunu sarsan Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin annesi Fatma İnce, oğlunun kaybolduğunu söyleyerek polise başvurdu.

Geçen yıl nisan ayında af yasayıla tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin ortadan kaybolduğunu ve haber alamadığını iddia eden annesi Fatma İnce,  oğlunun telefonun cevap vermediğini ve çok endişeli olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Ben rahatsızdım. Erken yattım. Sabah uyandığımda Sinan evde yoktu. Otomobili de kapının önünde duruyordu. Hiç böyle bir şey yapmazdı. Bir yere gideceği zaman bana ya söyler ya da mesaj yazardı. Tehditler aldığını biliyorum. Durumu Emniyet'e bildirdim. Tanık koruma bölümünden de polisler geldi. Çevrede de kamera araştırması yapıyorlar. Telefonuna da cevap verilmiyor. Çok endişeliyim.”

DAHA ÖNCE OTEL ODASI BASILMIŞTI
Sözcü'nün haberine göre, Avukat İnce, yaklaşık 8 yıl önce silahlı baskın haberiyle gündeme gelmişti. 21 Ağustos 2013’te Akdeniz Bulvarı'nda bulunan 5 yıldızlı otelin kral dairesine konaklayan İnce'nin odasından sabaha karşı saat 04.00 sıralarında silah sesleri duyulmuş, lobiye Duran S., kendisinin ateş ettiğini belirterek görevlilerden polis çağırmalarını istemişti. Duran S., otele gelen polis ekiplerine tabancasını teslim etmişti.

Odasında bulunan ve yara almayan Mehmet Sinan İnce, saldırgan Duran S.'den şikayetçi olmuş, odasına gelen Duran S.'nin korkutmak amacıyla tabancayla ateş ettiğini belirtmiş ancak saldırının nedeni tam olarak bilmediğini söylemişti.

Gazeteci yazar Saygı Öztürk’nün “Siyasette Bürokraside Cezaevinde Alaattin Çakıcı” adlı kitabında, Mehmet Sinan İnce’nin Alaattin Çakıcı'nın avukatlığını yaptığı dönemi, vurulmasının öyküsünü, 15 Temmuz darbe girişimi sanıklarından eski orgeneral Akın Öztürk’ü cezaevinde yumruklamasını anlatmıştı. Kitapta, İnce’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çakıcı görüşmesinin perde arkasına dair bilgiler de yer almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum