AKP'li Veysel Eroğlu: Esnaflarımızın yüzde 90'ı halinden memnun

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AKP Milletvekili Veysel Eroğlu, ilginç bir açıklama yaptı. Eroğlu, "Esnaflarımızın yüzde 90'ı halinden memnun" dedi.

AKP'li Veysel Eroğlu: Esnaflarımızın yüzde 90'ı halinden memnun
20 Eylül 2021 - 11:43
Halk; marketlerdeki fahiş fiyatları, yüksek kiralar, yurt sorunu, düşük maaş ve hayat pahalılığından şikayet ederken AKP'den "Ekonomi iyi" mesajları gelmeye devam ediyor. 
Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Esnaflarımızın yüzde 90'ı halinden memnun" dedi.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, yaptıkları ziyaretlerde esnafın yüzde 90'ının halinden memnun olduğu söylediğini ifade eden Eroğlu şöyle konuştu:

“Esnaflarımız cemiyetin orta direğidir. Her zaman korumamız kollamamız gerekir. Esnaflarımız büyük hizmetler yapıyorlar. Sabahın köründen başlayıp geç saatlere kadar vatandaşımıza hizmet verme çabası içerisindeler. Bu nedenle esnaflarımızın her daim yanındayız. Biliyorsunuz geçmişte AK Parti'den önce Halk Bankası esnaflarımıza yüzde 49’dan kredi verirdi. Biz bu rakamları çok cüzi miktarlarda çektik. Esnaflarımızı desteklememiz lazım. Esnaflarımızı gezerken özellikle esnaflarımız memnun olduklarını son 2 aydır işlerinin çok güzel bir şekilde açıldığını ifade ediyor. Esnaflarımızın yüzde 90'ı memnuniyetini ifade etti. İnşallah hayırlı olur, bereketli olur. Ahilik Haftası'nın nail olmasını diliyorum. Kazancın 10'da 9'u ticarette ve cesaretidir diye bir hadis-i şerif var. Allah bütün esnaflarımızı Halil İbrahim bereketi ihsan buyursun inşallah”

"HER ZAMAN ŞÜKÜR EDİYORLAR"
Esnaf ziyaretlerine ilişkin konuşan AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise esnafın sürekli şükrettiğini ifade etti. Uluçay “Esnaflarımız her zaman olduğu gibi gerçekten misafirperver insanlar. Her zaman şükür ediyorlar. Bizler de onların taleplerini, daha iyi olması adına varsa sıkıntılarını aldık. Biliyorsunuz Ahilik; doğruluğun, dürüstlüğün, iyi ahlakın, mütevaziliğin ve yardımseverliğin sembolüdür. Afyonkarahisar’da esnaflarımızın yardımseverliği doğruluğu dürüstlüğü her daima ön planda olmuştur. Ben buradan tüm Afyonkarahisarlı esnafımızın Ahilik haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Emekli
  1 ay önce
  Veysel Eroğlu Mal varlığını açıklasın. Mebuslar konuşmadan önce mal varlığını gösteren listeyi vatandaşa göstermelidir. Liste göstermeyen konuşmasın.
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Söylediklerine acaba kendileri azıcık da olsa inanıyorlar mı?