Temel Karamollaoğlu: Şu an ittifak diye bir şey söz konusu değil!

Daha önce yaptığı "Yanlışlarından dönerlerse AKP ile ittifak yapabilirim" açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Millet İttifakı içerisinde misiniz?” sorusuna, “Şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil” cevabı verdi.

Temel Karamollaoğlu: Şu an ittifak diye bir şey söz konusu değil!
20 Eylül 2021 - 11:13

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifaklara ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şu anda bir ittifakın içinde yer almadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Millet İttifakı içerisinde misiniz?” sorusuna, “Şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil” cevabı verdi. Ayrıca Karamollaoğlu, “Tüm parti liderleri ile görüşmeyi arzu ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da buna dahil" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle:
Seçimlere de 1,5 sene gibi bir süre kaldı en fazla. Seçimlerin 1 sene sonra yapılacağını tahmin ediyorum. ‘Millet İttifakı’ndasınız, değilsiniz’ sözleri ayrı. İttifaklar seçime girileceği zaman ortaya çıkar. Geçmişte doğrudur biz ittifakın içinde bulunduk ama mesela mahalli seçimlere giderken her seçim bölgesinde seçime Saadet Partisi olarak girdik. Bundan sonra da nerede bulunacağız bir beyanda bulunmadık. Bundan dolayı da seçim sathı mahallinin dışında ‘falancı ittifaktayız’ gibi bir yaklaşım biraz zorlama sayılabilir. Elbette partilerle dirsek temasımız oluyor.

Görüşmelerimiz oluyor. Bu görüşmeler de seçime giderken son kademede somutlaşacak. Ama önceden seçim sathı mahallinin dışında bugünkü sisteme göre zaten ‘bir ittifakın içindeyiz’ demek, biz biraz seçimde birbirimize yakın bir politika izleyeceğiz manasına gelir. Yoksa şu anda ittifak diye bir şey söz konusu değil hiçbir parti için” ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEYİ ARZU EDİYORUM"
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşme arzusunda olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Tüm parti liderleri ile görüşmeyi arzu ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da buna dahil. Ama görüşür müyüz, görüşmez miyiz bakalım. Önümüzdeki günlerde diğer parti liderleri ile bir görüşmede bulunacağım. Sayın Davutoğlu ile geçen hafta içinde görüştük. Aynı şekilde diğer parti liderleri ile de görüşmeyi arzu ediyorum. Genel gidişatla ilgili fikir alışverişinde bulunma arzundayız.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum