AKP'li vekilin sığınmacılar için düello teklifine Ümit Özdağ ve Tanju Özcan'dan yanıt

AKP Milletvekili Hüseyin Yayman'ın Suriyeliler konusundaki "Gelsinler konuşalım" teklifine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yanıt geldi.

AKP'li vekilin sığınmacılar için düello teklifine Ümit Özdağ ve Tanju Özcan'dan yanıt
24 Mart 2022 - 11:58


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın açıklamalarının ardından sığınmacı sorunu tartışılmaya devam ediyor. 

 FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan AKP Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’da yaşayan 17 bin Suriyeliye vatandaşlık verildiğini söyledi. Hüseyin Yayman Suriyelilerle ilgili söylemlerin ırkçılık olduğunu ifade etti.

Yayman'ın bir programda tartışma önererek "Gelsinler konulaşım" teklifine ise Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yanıt geldi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Hüseyin Yayman ben Türkiye’de 8 milyonu aşan sığınmacı ve kaçak meselesini sizinle tartışmaya hazırım. Artık kaçmak yok. Partim izin vermedi yok. İsmail bey yönetsin. Türk halkı izlesin. Bu arada Süleyman da gelebilir Programa." dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da "Bu konuyu ilk ben gündeme getirmiştim. Sayın İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde, açık oturumda sığınmacı sorununu enine boyuna tartışmaya hazırım. Hodri meydan, ben hazırım.." diye yazdı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum