AKP'li Fakıbaba'dan 'Erdoğan Bayraktar' çıkışı: "Hesap verilmeli!"

AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın, 17-25 Aralık soruşturması için "Dosyamda ne varsa doğrudur" sözleri tartışılmaya devam ediyor. AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, "Bütün bürokratlar hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır" dedi.

AKP'li Fakıbaba'dan 'Erdoğan Bayraktar' çıkışı: "Hesap verilmeli!"
15 Eylül 2021 - 11:51

AKP'de 17-25 Aralık soruşturmalarında adı gündeme gelen ve 'itiraf' niteliğinde bir çıkış yapan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözlerinin ardından AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan AKP'li Fakıbaba, isim vermden bütün siyasetçilerin hesap vermeleri gerektiğine dikkat çekti. Fakıbaba, "Bütün siyasetçiler elbette dürüst, adaletli, demokrat olmalı, hakka ve hukuka riayet ederek halkımıza her zaman hesap verebilmelidir. Bütün bürokratlar da aynı şekilde bu değerlere bağlı olmalı ve hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır." ifadelerini kullandı.

"DOSYAMDA NE VARSA DOĞRUDUR" DEMİŞTİ
Fakıbaba'nın "Hesap vermeleri gerektiği unutulmamamlıdır" çıkışı ise akıllara eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarını getirdi.

17-25 Aralık soruşturmaları üzerine konuşan Bayraktar, "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti. Bayraktar'ın açıklamaları sonrasında AKP içerisinde de kriz çıkmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum