AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar: "Atatürk'ü seven birisi değilim"

17-25 Aralık sürecinde istifa eden AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar, 23 Nisan paylaşımı hakkında açıklama yaptı. Bayraktar, "Atatürk’ü çok seven birisi değilim" dedi.

AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar: "Atatürk'ü seven birisi değilim"
24 Nisan 2022 - 10:08


17-25 Aralık soruşturmaları sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak adı soruşturmaya giren ve istifa eden AKP'li Erdoğan Bayraktar, 23 Nisan paylaşımı hakkında yeni bir açıklama yaptı.

"ATATÜRK'Ü SEVEN BİRİSİ DEĞİLİM"
Bayraktar, "Atatürk’ü tanıtmaya çalışan bir önceki twitimle, kesinlikle hiç kimseye bir gönderme yapmadım. Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim, ancak her TÜRKİYE vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim" dedi.

NE OLMUŞTU?
Bayraktar, 23 Nisan’da bir video paylaşmıştı.  Videoda Atatürk’e yöneltilen iftiralara yer verilirken aslında Atatürk’ün tam tersi icraatlara imza attığı dile getiriliyordu.

Kime ait olduğu bilinmeyen konuşmada, “Bize bir Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu adam İngilize karşı mücadele ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, İtalyan’ı denize döküyor, adam Hıristiyan oluyor. Adam Mason localarını kapatıyor, ama Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk” ifadeleri yer aldı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum