AKP'den Altındağ'daki olaylar hakkında açıklama!

Ankara Altındağ'da Suriyelilerin bıçaklı saldırısı sonrasında 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gerginlik tüm mahalleye yayıldı. Mahalle sakinleri, iş yerlerine ve araçlara zarar verildi. Konuyla ilgili AKP'den açıklama geldi.

AKP'den Altındağ'daki olaylar hakkında açıklama!
12 Ağustos 2021 - 12:23

Ankara Altındağ'da 18 yaşındaki Emirhan Yalçın'ın Suriyeliler tarafından bıçaklanarak hayatını kaybetmesinin ardından mahalle sakinleri sokağa dökülmüş ve gergin anlar yaşanmıştı.

Polis bölgede asayişi sağlamakta zorlanırken, vatandaşlar zorlukla sakinleştirildi. Mahalle sakinleri, yabancı uyruklu şahısların iş yerleri ile araçlarına zarar verdi. Yaşanan olayların ardından AKP'den açıklama geldi.


AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yargı adaleti tesis edecektir" dedi. Çelik, "Millet olarak birliğimizi ve dirliğimizi hedef alan provokasyonlara karşı sağduyulu olmalıyız" diye konuştu.

Çelik'in açıklamaları şu şekilde;
"Emirhan Yalçın kardeşimizin hayatını kaybettiği hadise hepimizi derinden üzmüştür. Emirhan kardeşimize Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Güvenlik güçlerimiz Emirhan'ı katleden failleri yakalamıştır, yargı adaleti tesis edecektir.

"SUÇLULAR ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEK"
Bu çok üzücü hadise üzerinden bazı provokasyonlar tertip edilmeye çalışılıyor. Bu provokasyonların hedefi ülkemize ve insanımıza zarar vermektir. bireyseldir. Suçlular adalet önünde hesap verecek ve hak ettikleri cezayı alacaklardır. Sığınmacı düşmanlığı yapan provokatörler ile sığınmacı kılığındaki provokatörler aynı şeyi hedefliyorlar. Hepsi aynı madalyonun iki yüzüdür. Ülkemize ve insanımıza zarar vermek istiyorlar.

Failleri etnik kimliği üzerinden tanımlayan ve toplulukları hedef gösterenler ülkemize zarar vermeye çalışan bir atmosfer oluşturmaya çalışıyorlar. Adaleti tesis etme yükümlülüğüne sahip yargı kurumları görevlerini yapacaktır. İnsan canına kastedenler gereken cezayı alacaktır.

"PROVOKASYONLARA KARŞI SAĞDUYULU OLMALIYIZ"
Millet olarak birliğimizi ve dirliğimizi hedef alan provokasyonlara karşı sağduyulu olmalıyız. Sosyal medya üzerinden yapılan yalan haber ve dezenformasyonlara dikkat etmeliyiz. Kendilerini emniyet ve yargının yerine koymaya çalışarak insanları hedef gösterenler, bu ülkeye kötülük yapmak isteyenlerdir.

Büyük milletimiz sahip olduğu yüksek ahlaki değerler ve tarihten süzülen tecrübesiyle tüm provokasyonları boşa çıkaracaktır. Tarih boyunca mazlumların sığınağı olan devletimiz hem mazlumları koruyacak hem de tüm provokatörlerle mücadele edecektir. Siyasette rekabet tabii ki gereklidir. Ancak ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı nefret dili asla muhalefet olarak değerlendirilemez. Bazı siyasilerin sığınmacılara yönelik uzun süredir kullandığı nefret dilinin yol açabileceği tehlikelerin ne kadar büyük olduğu ortadadır.

Ne ülkemizde birilerinin sığınmacı kılığında provokasyon yapmasına müsaade ederiz, ne de sığınmacılara karşı nefret üretmeye çalışanlara müsaade ederiz. Tarihi tecrübemiz mazlumları korumaya ve her türlü kaos planını bertaraf etmeye yeter."


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Alayi Hain bunlarin
  2 ay önce
  Evlat bizim tabii ki onun cocuklarini öldürsünlerde görelim ayni laflari yapacakmi YAVSAK.! Bunlarin alayi beş kuruş etmez ! Kötü konuşcam yayinlanmicak..! Bir bitin artik amq.. .....tiniz lan ülkeyi..
 • teoman
  2 ay önce
  tercümesi şu: mültecime dokunmayın biz onları seviyoruz, ne yaparlarsa yapsınlar buradalar