Ankara Altındağ olayları! Suriyeliler 2 genci bıçakladı, Emirhan Yalçın hayatını kaybetti

Ankara Altındağ'da Suriyelilerle Türk gençler arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada bıçaklanarak ağır yaralanan gençler hastanede tedavi altına alınırken, mahalleli Suriyelilerin bulunduğu bölgeye doğru yürüyüşe geçti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetti.

Ankara Altındağ olayları! Suriyeliler 2 genci bıçakladı, Emirhan Yalçın hayatını kaybetti
11 Ağustos 2021 - 16:19 - Güncelleme: 12 Ağustos 2021 - 14:52

AYKIRI / ANKARA
Sınırlardan kaçak geçiş görüntüleri tartışılmaya devam ederken, şehirlerde yabancı uyruklu şahısların karıştığı olaylara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlı Battalgazi Mahallesinde akşam saatlerinde yaşanan bıçaklı saldırı sonrasında ortalık karıştı.

Edinilen bilgilere göre, Suriyeli bir grupla yaşları 16 ve 18 arasında değişen 2 Türk genci arasında nedeni bilinmeyen bir tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda bıçak kullanan Suriyeliler, gençleri bıçakladı.

1 GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
Bıçaklanan gençlerden durumu ağır olan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın'ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Gençlere saldıran Suriyelilerin "sığınmacı" statüsünde Türkiye'de bulundukları öğrenilirken, mahallede gerginlik sürüyor.

ÇEVİK KUVVET VE TOMA SEVK EDİLDİ
Olayın duyulmasının ardından toplanan mahalleli Suriyelilerin bulunduğu bölgeye yürümeye başladı. Gerginliğin had safyada çıktığı Battalgazi'ye çok sayıda çevik kuvvet ve TOMA sevk edildi.

Öfkeli vatandaşlara "Dağılın" uyarısı yapılırken, çevik kuvvet kalabalığı dağıtmak için harekete geçti.

TEKBİRLİ YÜRÜYÜŞ
Olayın ardından, mahallle sakini olduğu iddia edilen bir grubun, Suriyelilerin bulunduğu sokaklara doğru tekbirlerle yürüyüşe geçtiği görülüyor.

İŞTE OLAY YERİNDEN TÜM GÖRÜNTÜLERPOLİSİN MAHALLEDE BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR
Çevik kuvvetin müdahalesi sonrasında olaylar sakinleşirken, mahalledeki gergin bekleyiş sürüyor.ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA!
Altındağ'daki yaşanan olayın ardından Ankara Valiliği açıklama yaptı. Valilik, 2 şahsın gözaltına alındığını belirtti.

Valiliğin açıklaması şu şekilde;
"10.08.2021 günü 21:30 sıralarında Altındağ ilçesinde iki ayrı grup  arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş ve sonucunda biri ağır olmak üzere iki vatandaşımız  maalesef yaralanmıştır.  Yaralı vatandaşlarımız  hemen hastanede tedavi altına alınmışlar ve tedavileri halen devam etmektedir.  2 vatandaşımızı yaralayanların yabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit edilmiş olup; 2 şahıs gözaltına alınmıştır. 

Söz konusu üzücü olayla ilgili  tahkikat tüm yönleriyle devam etmektedir. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


"AİLELER VAR, YÜKSEK SESLE KÜFÜR ETMEYİN"

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, saldırıya uğrayan 2 gençten birisi olan Ali Yasin Ülger'i ve ailesini hastanede ziyaret etti. Özdağ, sosyal medya hesabından, "Ali Yasin Ülger ve ailesini hastahanede ziyaret ettik. Devlet malına zarar verip küfreden iki Suriyeli genci, "aileler var, yüksek sesle küfretmeyin" diye uyarınca, 2003 doğumlu saldırgan, "siz ölmek mi istiyorsunuz?" diyerek önce Emirhan'ı sonra Yasin'i bıçaklamış" ifadelerini paylaştı.CHP'Lİ VEKİL DUYURDU: EMİRHAN YALÇIK HAYATINI KAYBETTİ
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Emir, "Altındağ'da dün akşam iki grup arasında çıkan kavgada yaralanan gencimizi maalesef kaybettik. Acılı ailesini Dışkapı Hastanesi'nde ziyaret ederek taziye dileklerimizi ilettik" ifadelerini kullandı.

BATTALGAZİ MUHTARINDAN AÇIKLAMA
Ankara Altındağ'da sığınmacıların 2 Türk gencini bıçaklamasından sonra bölgedeki dükkanlar geçiçi olarak kapatıldı.

Açıklama yapan Battalgazi Mahallesi Muhtarı Habip Eroğul, "Dün geceki protestolar birkaç saat sürdü. Şu anda mahallede asayiş emniyet güçleri tarafından sağlanıyor. Hem Türklerin hem de Suriyelilerin dükkanları tedbir amaçlı kapalı bulunuyor" dedi.

Ayrıca mahallede asayişin Emniyet mensupları tarafından sağlandığı öğrenildi. Polis ekiplerinin mahallede geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

KATİLLER TUTUKLANDI, AİLELERİ DEPORT EDİLECEK
Ankara Altındağ'da sığınmacıların 2 Türk gencine saldırdığı ve Emirhan Yalçın'ın vefat ettiği olay sonrasında gözaltına alınan Suriye uyruklu Yahya Abdo ve Muhammed Abdo, ''tasarlayarak öldürme'' suçundan tutuklandı.

Şahısların birinci derece akrabaları deport edilecek.

ALTINDAĞ'DA YAŞANAN OLAYLAR NEDENİYLE 76 KİŞİ GÖZALTINDA


YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • polyakov demkin
  2 ay önce
  Eyy Ankara, bu kan yerde kalırsa "sonun başlangıcı" olacaktır.. Bu KAN tezelden yerden kalkmalı ve o suriyeli itler ibreti alem infaz edilmelidir... KANA KAN İNTİKAM.. Ankara delikanlıları, saraydaki omurgasız siyasete bir kez daha can vermeyecektir.. Gün Bu Gündür..
 • Saldırmayan Türklere saldırırlar..
  2 ay önce
  Bu suriyeli katillerin sadece birinci dereceden akrabalarını sınır dışı etmişler. Şaka gibi yürüme cezası mı veriyorsunuz.. Türk hudutlarını akpkk kevgire çevirdi. Ertesi gün başka bir ülkede akpkk izniyle Türk katletmeye devam ederler. Sonuçta talibanın dizinin dibinde yetişen diplomasız ve ağzı dualı bir Türk düşmanı bop eşbaşkanını, Türklerin başına boşuna dikmediler. Hepimizin böyle tavuk gibi gırtlatlanmasını istemiyorsanız, surisine zırdına zürdüne afganına peştununa, önce halepçe şimdi de esad ile afganistan kaçkınına Türkler tepki göstermezse, 2023'e kadar daha çok bu tarz haberler görürüz. Bu vatansız kaçkınlar, Türk yurdunun içine daha da yayılmadan ve hükümet eliyle silahlandırılıp, 15 temmuzda yaptıkları gibi Türk gençlerinin kafalarını kestirtmeden, şunlara gereken tepkiyi gösterin.
 • X kişi
  2 ay önce
  Bas Ampule
 • esat eren aslan
  2 ay önce
  ben şu an o mahallede oturuyorum dışarda oturuyorduk suriyeli bakkalın yanındaki apartmanda çığlık duyduk hemen kaçtık birde aykırı gazatesini ihbar edicem emirhan yalçın la arkadaşı oturormuş parkta suriyeliler parkın lambalarını kırıyorlarmış emirhan ve arkadaşı yapmayın deyince emirhani kalbinden öbür çocuğu omuzundan bıçaklamışlar bide park lambalarını biz kırsak bize cezai işlem onlara laylillom oh ne ala uyarınca da suçlu biziz :(
 • Ayşe Ballı
  2 ay önce
  Yeter artik bu suriyelerin yaptığı onlar ölmesin diye vatanımızı açtık ama bizim evlatlarimiz ölüyor artik görün bunların nasıl pislik olduklarını Besle kargayı oysun gözünü oldu bu suriyelilerin yaptığı istemiyoruz artik gitsinler bu kadar cesaret liler gidip kendi vatanını korusunlar
 • a ks
  2 ay önce
  adamlar kendi cumhuriyetlerini kurdu önder mahallesinde millete aman vermiyorlar afganı gelir suriyeli istediğini yapar ülke yol geçen hanı oldu
 • Kemal YILMAZ
  2 ay önce
  Suriyeliler artık gönderilsin.Türkiye'ye ve Türk vatandaşlarına zarar vermeye başladılar. insanlar, başlarina bela gelmesin diye iş yolda suriyeli, afganlı görünce yollarını değiştiriyorlar. Sokaklar bu göçmenler yüzünden güvenli değil.