Akit 'hilafet hayal değil' dedi, tepkilere "Çemkirmeyin!" diye yanıt verdi!

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi, hilafet çağrısında bulunmuştu. Akit bugünkü haberinde, hilafetin tesisinin hayal olmadığını savundu ve gelen tepkilere "Çemkirmeyin" dedi.

Akit 'hilafet hayal değil' dedi, tepkilere "Çemkirmeyin!" diye yanıt verdi!
24 Mart 2021 - 13:38 - Güncelleme: 24 Mart 2021 - 13:48

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi 2 gün önce yaptığı "Hilafet Meclis'te ihya edilebilir" başlıklı haberinin ardından bugün bir başka haber daha yaparak hilafetin tesisinin hayal olmadığını savundu.

TEPKİLERE, "ÇEMKİRMEYİN" DEDİ
Tepkiler üzerine yeni bir haber kaleme alan Yeni Akit, "Hilafet ilga edilmedi ki, TBMM’nin şahs-ı manevisinde mündemiç kılındı. Yani kaldırılmadı, Meclis tarafından muhafaza altuna alındı. Dolayısıyla hilafetin yeniden tesisi yalan falan değildir. Akit’e çemkirenler bunu böyle bilsin" ifadelerini kullandı.NE OLMUŞTU?
Yeni Akit gazetesi, hilafet çağrısında bulunmuştu. Gazete, “Meclis isterse hilafeti ihya edebilir” başlıklı bir habere yer vermişti.

Yeni Akit'in haberinde, “Akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur” açıklamasında bulunan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın görüşlerine yer verilmişti. Haberde, İslam dünyasını bir araya getirecek tek şeyin ‘hilafet’ olduğu ileri sürülmüştü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum