İnce'den 'irticai faaliyet' değişikliğine sert tepki: AK Parti 15 Temmuz'dan ders almamış

Memleket Hareketi'ni başlatan ve parti kurma çalışmalarına devam eden Muharrem İnce, askeri okullara girişte 'irticai faaliyetlere karışmamış olma' şartının kaldırılmasına sert tepki gösterdi.

İnce'den 'irticai faaliyet' değişikliğine sert tepki: AK Parti 15 Temmuz'dan ders almamış
24 Mart 2021 - 13:24 - Güncelleme: 24 Mart 2021 - 13:30

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Yönetmeliği ile Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulları Yönetmeliği Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Yeni yönetmelikte, giriş şartlarında yer alan "irticai, bölücü faaliyetlere karışmamış olma" şartı kaldırıldı.

Önceki yönetmelikte giriş koşulları arasında sayılan “Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin, tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olması” şartı yeni yönetmelikte yer almadı.

Bu karara Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce'den sert tepki geldi.

İnce, tepkisini sosyal medya hesabından şu ifadelerle gösterdi:
"Harp okullarına girişte “İrticai faaliyetlere karışmamış olma” şartını yönetmelikten kaldıran AKP, 15 Temmuz’dan hiçbir ders almadığını bir kez daha gösterdi. 251 şehidin ahı sizin üzerinizden kalkmayacak! Kendinize gelin, bu yanlıştan derhal dönün."


YORUMLAR

  • 0 Yorum