Ahmet Takan: "Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp, rahatsızlıkları dile getirdi"

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İYİ Partili Cihan Paçacı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Tekil konuşuyor, bize sordunuz mu?" çıkışını değerlendirdi. Takan, "Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp, rahatsızlıkları dile getirdi" dedi.

Ahmet Takan: "Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp, rahatsızlıkları dile getirdi"
08 Eylül 2021 - 10:37

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği vaatlere ilişkin "Tekil konuşuyor, vaatleri verirken bize sordunuz mu?" çıkışında bulunmasını değerlendirdi.

Takan, bugünkü yazısında, CHP ve İYİ Parti liderlerinin bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti. "İkili özel görüşmenin oldukça olumlu ve yapıcı bir havada geçtiğini duydum" diyen Takan, "Sonunda iş tatlıya bağlandı" diye yazdı.

“CHP sözcülerinin başta anayasa değişikliği ve seçim kanunu konusunda söylemleri de İYİ Parti’de homurtulara sebep oluyordu” diyen Takan, “İYİ Parti lideri Meral Akşener ise partisi içinde meydana gelen tepkilere karşı ‘sabır’ tavsiye ediyordu. Parantez içinde belirtmek isterim ki; Meral Akşener de yakın çevresine yaptığı değerlendirmelerde CHP’nin ‘tekil söylem’lerinden kendisinin de çok rahatsız olduğunu açık açık söylüyordu” diye yazdı.

AKŞENER, KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı bileşenleri olarak ortak bir masa etrafında toplanılmadan madde madde iktidar vaatlerini sıralamaya başlaması üzerine Akşener’in harekete geçtiğini ve Akşener’in Kılıçdaroğlu ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

"AKŞENER, RAHATSIZLIKLARI DİLE GETİRDİ"
“Akşener, başta Cumhurbaşkanlığı adaylığı olmak üzere CHP’den gelen ‘tekil söylem’lerden duyulan tüm rahatsızlıkları Kılıçdaroğlu’na açık bir dille anlattı. İkili özel görüşmenin oldukça olumlu ve yapıcı bir havada geçtiğini duydum. Sonunda iş tatlıya bağlandı” diyen Takan, devamında şunları kaydetti:

"Cumhur İttifakı tarafından kaşınan ve Millet İttifakı’nda kriz havası gibi gösterilmeye çalışılan “tekil söylem” rahatsızlığının giderildiğinin kamuoyuna bir şekilde duyurulması Meral Akşener-Kemal Kılıçadaroğlu görüşmesinde kararlaştırıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İYİ  Parti’deki rahatsızlıklar, aracılar veya kurmaylar arsında kurulan trafik ile değil bizzat Meral Akşener tarafından iletildi. Ki, bu ikili çok özel görüşme biter bitmez meyvesini verdi. Millet İttifakı’nın bileşenleri kurmaylar düzeyinde bir araya geldi. Yapılan toplantıda 'ortak hareket' ve 'ortak söylem' konusunda çok önemli kararlar alındı. Taraflar rahatsızlıklarını dile getirdi. Çözüm önerileri üretildi. Bundan sonra arka kapı diplomasisinin daha çok işletilmesinde karar kılındı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum