CHP'den İYİ Partili Cihan Paçacı'ya cevap: "Maksadını aşan sözler!"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Tekil konuşuyor. Vaatleri verirken bize sordunuz mu?" çıkışında bulunmuştu. Paçacı'nın açıklamalarına CHP cephesinden yanıt geldi. CHP kurmayları, Paçacı'nın açıklamalarına "Maksadını aşan sözler" yanıtını verdi.

CHP'den İYİ Partili Cihan Paçacı'ya cevap: "Maksadını aşan sözler!"
08 Eylül 2021 - 09:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter'dan paylaştığı videolarda verdiği vaatler Millet İttifakı ortağı İYİ Parti'de tepkiyle karşılanmıştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu'nun sürekli bireysel konuştuğunu söyleyerek, verilen vaatler için "Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" demişti.

Paçacı'nın açıklamalarının ardından CHP kurmaylarından yanıt geldi. Cumhuriyet'in CHP kaynaklarına dayandırdığı iddiasına göre, CHP kurmayları, Millet İttifakı içerisinde ana eksenlerde hiçbir sorun bulunmadığını vurgulayarak “Partiler, politikalarını açıklamak zorunda. Ayrıntılara takılmamak lazım. Bire bir aynı şeyleri söylersek tek parti olmamız gerekir. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in kullandığı ‘ben’ ifadesi CHP’yi rahatsız etmiyor, etmez de” değerlendirmesinde bulundu.

"MAKSADINI AŞAN SÖZLER"
CHP kurmayları, İyi Partili Paçacı’nın eleştirilerinin “şahsi görüş” ve “maksadını aşan tonda” olduğunu belirterek “Gelecek dönem Türkiye’yi yönetmek için işbirliği yapan Millet İttifakı’nın ortakları arasında ‘temel ilkeler’, ‘Türkiye için ortak hedefler’ ve ‘seçim işbirliği’ gibi ana eksenlerde herhangi bir sorun bulunmadığını”, “iki partinin genel başkan yardımcıları arasında sık sık yapılan görüşmelerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylem tarzı ve vaatlerine ilişkin herhangi bir eleştirinin dile getirilmediğini” söyledi.

"AYRINTILARA TAKILMAMAK LAZIM"
Kurmaylar ayrıca, “Seçim takvimi açıklandığında cumhurbaşkanı adayımızı birlikte belirleyip, yol haritamızı beraber çizip bunları hep birlikte kamuoyuna açıklayacağız. İktidar olduğumuzda da cumhurbaşkanı, hükümet ve Millet İttifakı’nın ortaklarının uzlaşısı ile güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişi sağlayacağız. Bunun çalışmalarını şu anda da beraber yürütüyoruz. Her konuda aynı şeyleri düşünür ve aynı şeyleri söylersek o zaman ayrı ayrı partiler değil, tek siyasi parti olmamız gerekir. Ayrıntılara takılmamak lazım” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum