Ahmet Davutoğlu: Bir grup, AKP'yi ve Erdoğan'ı esir aldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV'de katıldığı Çalar Saat programında dikkat çeken ifadeler kullandı. Davutoğlu, AKP'de "güç yozlaşması" yaşandığını, bir grubun partiyi ve Erdoğan'ı esir aldığını söyledi.

Ahmet Davutoğlu: Bir grup, AKP'yi ve Erdoğan'ı esir aldı
04 Kasım 2021 - 12:42

FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP'den ayrılık sürecine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

2016 yılından sonra AKP'de "güç yozlaşması" yaşandığını söyleyen Davutoğlu, bir grubun partiyi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı esir aldığını belirtti.

Davutoğlu, şu açıklamaları yaptı:
"Ben güç yozlaşmasına karşı gördüğüm bozulmaya karşı ve AK Parti'nin tekrar doğru bir eksende, dünyaya entegre olan, Avrupa'yla bütünleşen, üretim odaklı olarak ekonomiyi yolsuzluklardan arındıran bir süreç başlatmak istedim: İhtilaf orada başladı.

Benim temsil ettiğim düşünce güç yozlaşmasına karşı şeffaflaşmayı, siyasi ahlakı, imar yolsuzluklarını ortadan kaldıran bir reform planlarken AK Parti'yi 3 Kasım 2002den 2015' e kadar getiren o süreci tekrar rayına, tren raydan çıkmaya başlamıştı.


"ERDOĞAN'I ESİR ALDI"
O sırada bütün bu güç yozlaşmasından rant devşiren bir grup parti ve Erdoğan'ı esir aldı. Erdoğan'ın kendisi de güç yozlaşmasının tesiri altında o gücü kendisinin zannetti. Halbuki güç milletin size verdiği bir emanet. İyi kullanırsanız devam edersiniz. Kullanmazsanız millete iade de başkası gelir. Böyle düşünmemeye başladı bu kadro.

'Bu güç bizim ve bu gücü yitirmemek için her şeyi yapabiliriz. İmar, ihale yolsuzlukları yapabiliriz. Yandaşlarımızı iş başına getirebiliriz. Damadımızı bakan yapabiliriz,' her şey serbest. İşte AK Parti'nin yozlaştığı dönem o dönemdi. Ekonomik verilere bakan 2016'dan bu yana bozulmasının sebebi de bu."


YORUMLAR

  • 0 Yorum