Ahmet Davutoğlu, 17-25 Aralık'ta Zafer Çağlayan tarafından tehdit edildiğini söyledi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuoğlu, 17-25 Aralık soruşturmalarında Zafer Çağlayan'ın kendisini üstü kapalı bir şekilde tehdit ettiğini ileri sürdü.

Ahmet Davutoğlu, 17-25 Aralık'ta Zafer Çağlayan tarafından tehdit edildiğini söyledi!
09 Eylül 2021 - 12:06

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 17-25 Aralık operasyonu hakkında FOX TV'de İsmail Küçükkaya'ya açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Zafer Çağlayan'ın kendisini üstü kapalı bir şekilde tehdit ettiğini söyledi.

17-25 Aralık operasyonunda cezai kovuşturma yapılabilmesi için hakkında fezleke hazırlananlardan dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın kendisini üstü kapalı tehdit ettiğini söyledi. Davutoğlu Çağlayan'ın, "Bu konular konuşulursa çok farklı isimler de devreye girer gibi üstü örtülü tehdit ettiler" dediğini anlattı.

Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:
"Bakanlarımız çıksın madem masum olduklarını düşünüyorlar. Desinler ki yüce divana gitmeye hazırız. Her şeyi sorabilirsiniz. Gerektiğinde yolsuzluklara karşı ve FETÖ operasyonlarına karşı net tavrımız var. Ertesi gün 4 bakanı çağırdım. Ben sizi suçlamam ama ben hukukçu değilim dedim. Doğru olan komisyona gitmeden sizin yüce divana gitmeniz.

Orada da söyledim. Erdoğan Bayraktar'ın dosyası ve suçlaması farklı. Bir bakan arkadaş söz aldı, hepsi kendilerini savundular. Bu konular konuşulursa çok farklı isimler de devreye girer gibi üstü örtülü tehdit ettiler.

Ortaya ne saçılırsa saçılsın bu konuda taviz vermem dedim. Küçükkaya'nın bunu söyleyen bakan hangisiydi sorusuna yanıt veren Davutoğlu, 'Zafer Çağlayan beydi' yanıtını verdi. 17 Aralık günü bu arkadaşların hepsini aradım. Deliller gayrı meşru yollarla toplandığı için hukuken yok sayabilecekti.

Eğer bir rüşvet aldıysanız yanıma yaklaşamazsınız dedim. Erdoğan Bayraktar benim durumum farklı dedi. Kişiye özel imar düzenlemesi nedeniyle görevi kötüye kullanma. O da bunları Erdoğan'dan talimatla yaptığını açıklamıştı.

20 Aralık günü ön görüşmeyi yaptım. 21 Aralık Pazar günü 4'ünü çağırdım. Geceye kadar görüştük. Siz kendi iradenizle AYM'ye giderseniz doğru olur dedik.

Giderseniz ve aklanırsanız bu konu kapanır dedim. Ama gitmezseniz torunlarınıza kadar bu mesele gider dedim."

NE OLMUŞTU?
AKP hükümetinin 17-25 Aralık soruşturmalarında adı gündeme gelen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunmuştu.

Bayraktar, "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum