Acun Ilıcalı, Süper Lig yayın ihalesine girecek iddiası

Beşiktaş eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, yeni sezon öncesi yapılacak Süper Lig yayın ihalesine Acun Ilıcalı'nın Exxen adlı dijital platformunun da gireceğini öne sürdü.

Acun Ilıcalı, Süper Lig yayın ihalesine girecek iddiası
15 Nisan 2021 - 09:28

Beşiktaş camiasının önemli ismi Hürser Tekinoktay, yeni sezon öncesi oluşturulan naklen yayın ihale komisyonuna Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin girmemesini eleştirirken, Fenerbahçe'ye yakınlığı ile bilinen TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı'ya ait Exxen adlı dijital platformun ihalede yer alacağını öne sürdü.

Bir dönem Beşiktaş Kulübü Başkan adaylığı ile de günmede gelen Tekinoktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İhale komisyonu, Kulüpler Birliği ve ilgililere; 1-Kulüpler Birliği Başkanı neden ihale komisyonunda yok? 2- İhaleye TV8 veya EXXEN girecek mi? 3-ODTÜ ne öğrendiniz?"  ifadelerini kullandı.

TFF futbol ihale komisyonunu açıklamış ve yeni yayın ihalesi için oluşturulan komisyonda, TFF’nin yanı sıra Kulüpler Birliği Vakfı'nı temsilen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kasımpaşa Yönetim Kurul Üyesi Fatih Saraç, Göksel Gümüşdağ ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil yer aldığını duyurmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum