Emekli amirallere elektronik kelepçe takılıyor!

Montrö bildirisinde imzası olan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan emekli amirallere elektronik kelepçe takılmaya başlandı.

Emekli amirallere elektronik kelepçe takılıyor!
15 Nisan 2021 - 09:18
Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve Tarikat evine giden sarıklı amiralin fotoğrafları üzerine açıklama yapan 104 emekli amiralden 14'ü hakkında ‘Suç işlemek için anlaşma'dan soruşturma başlatılmıştı. Sabah saatlerinde evlerine yapılan operasyonla gözaltına alınan 10 amiral 6 gün Emniyet'te tutulduktan sonra ifadeleri alınan 14 emekli amiral adli kontrolle bırakılmıştı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı eski Kurmay Başkanı emekli Koramiral Atilla Kezek'e dün Ankara'da elektronik kelepçe takıldı. Antalya'da bulunan emekli amiral Turgay Erdağ'a da kelepçe takılacağı telefonla bildirildi.

Amirallerin avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, "Bu insanlar Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları döneminde koşa koşa adliyeye gitti. Yıllarını devlet hizmetine vermiş, belli yaşın üzerindeki emekli amirallerin elektronik kelepçe takılması ağırlarına gidiyor. Hepsi bu kararın şaşkınlığı ve üzüntüsünü yaşıyor" açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum