Abdurrahman Dilipak, AKP'ye 100 bin TL ödeyecek!

Abdurrahman Dilipak'ın İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı yazısı nedeniyle AKP ve KADEM tarafından açılan davada karar çıktı. Dilipak’a 100 bin liralık manevi tazminat cezası verildi.

Abdurrahman Dilipak, AKP'ye 100 bin TL ödeyecek!
25 Kasım 2021 - 16:32 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 16:55

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı "AKP'nin Papatyaları" başlıklı yazısı nedeniyle AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yönetiminde olduğu KADEM tarafından açılan davada karar çıktı.

Mahkeme, Abdurrahman Dilipak’a 100 bin liralık manevi tazminat cezası verildi.

Sosyal medya hesabından 100 bin TL cezaya mahkum edildiğini duyuran Abdurrahman Dilipak, "AK Parti tazminat davası sonuçlandı. Dilipak AK Parti Genel Başkanlığına 100.000 lira tazminat ödemeye mahkum edildi" dedi.

NE OLMUŞTU?
Abdurrahman Dilipak, Yeni Akit’te, İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı "AKP'nin papatyaları" başlıklı yazısında “AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum ‘Yeşil Sermaye’ de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim ‘Yeşil sermaye’ davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!" demişti.

Dilipak’ın bu yazısı AKP Genel Merkezi başta olmak üzere partinin çeşitli kademelerinden tepki görmüştü. AKP, 81 ilde Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum