Abdulkadir Selvi: Asgari ücretin net 3500 lira olmasının üzerinde duruluyor

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde durulduğunu yazdı. 

Abdulkadir Selvi: Asgari ücretin net 3500 lira olmasının üzerinde duruluyor
05 Kasım 2021 - 08:55

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, asgari ücrete ilişkin bir yazı kaleme aldı. Erdoğan'ın ekonomiyle ilgili sorunları çözebileceğini savunan Selvi, "Önümüzdeki yıl için asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor" ifadelerini kullandı.

Selvi, şu ifadeleri kullandı:
"Asgari ücretin artırılması da bunun başında geliyor. Ama asgari ücretle ilgili olarak yanlış bir tartışma yürütüldüğünü görüyorum. Rakamlar havada uçuşuyor. Öyle yüksek rakamlar söyleniyor ki asgari ücret ne kadar yükseltilirse yükseltilsin kimseyi tatmin etmeyecek. Beklentinin bu kadar yükseltilmesi doğru değil. Asgari ücretin yükseltilmesi yönünde çalışma yapılıyor. Asgari ücret net olarak 2 bin 825 TL. Önümüzdeki yıl için asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor. Sadece asgari ücretin artırılması değil, hane halkının gelir seviyesini yükseltmek için bir dizi hazırlık yürütülüyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum