ABB, toptancı ve balık halini yeniliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in yaş sebze-meyve ve balık ihtiyacını karşılayan Ankara Toptancı Hali’ni yeniliyor. Haberi Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından duyurdu.

ABB, toptancı ve balık halini yeniliyor
11 Temmuz 2021 - 12:13

Ankara Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır Başkent’in yaş sebze-meyve ve balık ihtiyacını karşılayan Ankara Toptancı Hali’nin yıpranan bölümlerini yeniliyor. Yapılacak yenileme çalışması ile Ankara Toptancı Hali ve içerisinde bulunan Balık Hali’nin kapasitesinin artırılacağı bilgisini sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruyla paylaşan Başkan Mansur Yavaş, “Esnafımıza verdiğimiz sözü tutuyoruz. Yıl içinde tamamlanacak çalışmalar bittiğinde Ankara’mız modern görünümlü bir toptancı haline kavuşacak” dedi.

İlk etapta Balık Hali için yapım çalışmalarına başlanırken, 14 dükkan ve soğuk hava deposu eklenmesinin planlandığı yenileme projesiyle vatandaşların da alışveriş yapabileceği satış alanlarının kurulması amaçlanıyor.

İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Murat Sarıarslan, Başkent’e yakışır bir toptancı hali yapılacağını belirterek, proje detaylarını kısaca şöyle özetledi:

“Yenileme sonrası giriş ve çıkışların tek noktadan sağlanması, otopark alanlarının düzenlemesi, boş kasaların kaldırılması ile fiziki kapasitenin artırılması, kanalizasyon sistemlerinin iyileştirilmesi, peron işlerinin yeniden yapılandırılması, modern güneş enerji sistemli çatı değişim gibi pek çok hizmeti 2021 yılı içerisinde yapmayı planladık. Meyve ve sebzenin dışında balık satışında da Toptancı Hali’nin yeri çok önemlidir.”

KAPASİTESİ ARTIRILACAK                                                             
Yıllık 5 bin ton balık satış kapasitesi bulunan Balık Hali’nin önemine dikkat çeken Sarıarslan“Balık Hali, eski haliyle 10 konteyner olarak yapılmış. Zamanla bu sayı 15’e çıkmış olsa bile mevcut haliyle çarpık bir görüntüye bürünmüş durumda. Yapılacak olan çalışmalar ile Balık Hali’nin 5 bin tonluk kapasitesi 3 katına çıkacak. Meyve sebze de ise 2 katı kapasite hedefliyoruz. Tüm çalışmalarımız bittiğinde Toptancı Hali mevcut konumunda uzun yıllar kalmaya, yaş meyve, sebze ve balık ihtiyacını en kaliteli şekilde karşılamaya devam edecek” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum