ABB'den Süleyman Soylu Mansur Yavaş fotoğrafına ilişkin açıklama

Süleyman Soylu ve Mansur Yavaş'ın fotoğrafındaki bot detayıyla ilgili ABB'den çarpıcı bir açıklama geldi.

ABB'den Süleyman Soylu Mansur Yavaş fotoğrafına ilişkin açıklama
13 Haziran 2022 - 22:26


Ankara Büyükşehir Belediyesi, AKP’li Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan’ın Mansur Yavaş’ın sel felaketinde bölgede olmadığı iddiasına yanıt verdi.

Açıklamada, “Mansur Yavaş afet bölgesindeydi, kendisinin poz vermek gibi gailesi yok” ifadeleri kullanıldı.

Ankara’da etkili olan sağanak yağışın ardından kentin çeşitli bölgelerinde meydana gelen seller sonucu 4 kişi hayatını kaybetti. AKP Altındağ Belediye Meclis Üyesi Sinan Burhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın bu süreçte kentte olmadığını, Eskişehir’de olduğunu iddia etti.
Burhan paylaşımında “Sayın Mansur Yavaş siz Paris Belediye Başkanı mısınız? Ankara da sel felaketi var neredesiniz. Sayın Süleyman Soylu, Sayın Murat Kurum halkın arasında siz neredesiniz diye sorduk” ifadelerini kullandı. Burhan ayrıca “Çizmeyle bir fotoğrafınız yok. Kayıp” dedi.

VOLKAN GÜLTEKİN CEVAP VERDİ
Mansur Yavaş’ın danışmanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, kişisel Twitter hesabından Burhan’ın iddialarına cevap verdi.
Gültekin, Burhan’ın iddialarına karşı “Bu cümleleri kurduğunuzda Akyurt afet bölgesindeydi. Özür dileriz; kendisinin poz verme gibi bir gailesi, bir huyu yok” dedi.

Volkan Memduh Gültekin’in açıklamaları şöyle:
1. “Mansur Yavaş Eskişehir’deydi. ABB Başkanı kayıp, çizmeyle bir tane fotoğrafı yok…” Sn. Burhan, ABB Başkanı Mansur Yavaş, bu cümleleri kurduğunuzda Akyurt afet bölgesindeydi. Özür dileriz; kendisinin poz verme gibi bir gailesi, bir huyu yok.
2. RT edeceğinize söz verin, Akyurt’ta vatandaşların çektiği fotoğraflardan paylaşayım. Önceki gün Altındağ’da, evvelsi gün ise İvedik’teydi. Yanında yine fotoğrafçı yoktu. Size bir vatandaşın telefonuyla çektiği fotoğrafı ileteyim, yüreğiniz ferahlasın. Gelelim Eskişehir’e…

3. “Belediye Başkanları Toplantıları” 3 gün sürer. ABB Başkanı Mansur Yavaş, ilk gün toplantıya katılmadı, 2. gün sabah Eskişehir’e gitti. Öğleden sonrası için yağış uyarısı verilmesi üzerine derhal Ankara’ya döndü. Bu yüzden Başkanlarımızın basın toplantısında yer alamadı.

4. Ankara’ya gelince ise “yönetimde sorumluluk” ilkesi gereği ABB Başkanlık makamında halkı bilgilendirdi, yapılan çalışmaları anlattı. Trolbaşı, troller, havuz medyası ve Sinan Bey… Sn. Mansur Yavaş yağış başladığında neredeymiş? Kul hakkına girmekten vazgeçin.

5. ABB, sel felaketi nedeniyle günlerdir soluksuz çalışıyor. Bugün de 1588 araç 4884 personel ile teyakkuz halinde saha çalışması yapıldı. Akyurt’ta ise 131 araç ve 501 personel ile en etkin çalışan kurum oldu; 78 insan kurtarma vakası gerçekleştirildi.

6. Biz mazeret üretmeyiz. Eskiye oranla 2 kat daha fazla altyapı yatırımı yaptık, daha da yapacağız. Mağdur vatandaşlarımızla ise tek tek ilgileneceğiz. Bugün aklı selim konuşmalar yapan tüm meclis üyelerimize teşekkür ederiz. Sel felaketinin yaralarını birlikte saracağız.”

NE OLMUŞTU?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’daki sel felaketi sonrası Mansur Yavaş ile Belediye Başkanlığı’nda bir araya gelmişti. Görüşmeye dizine kadar ıslak pantolon ve çizme ile gelen Soylu’nun fotoğrafı sosyal medyada gündem olmuştu.
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum