15 yaşındaki Selahattin Çelik'in ölümüyle ilgili Afgan uyruklu şahsın ilk ifadesi ortaya çıktı!

İstanbul Ataşehir'de, 15 yaşındaki Selahattin Çelik, Afgan uyruklu şahıstan kaçarken araba çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Çelik'i kovaladığı belirtilen ve tutuklanan Afgan uyruklu Ş.A.'nın ilk ifadesi ortaya çıktı.

15 yaşındaki Selahattin Çelik'in ölümüyle ilgili Afgan uyruklu şahsın ilk ifadesi ortaya çıktı!
13 Haziran 2022 - 17:51 - Güncelleme: 13 Haziran 2022 - 17:58


İstanbul Ataşehir ilçesinde kendisine saldıran Afgan uyruklu şahıslardan kaçarken araba çarpan 15 yaşındaki Selahattin Çelik hayatını kaybetti. Olay sonrası Selahattin Çelik'in yaşadığı Yenisahra mahallesinde halk sokağa dökülmüştü. İstanbul Valiliği, 48 saat sonra yaptığı açıklamada 1 Afganın tutuklandığını duyurmuştu.

Olaya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında “taksirle öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Afgan uyruklu Ş.A.'nın ve Çelik’e çarpan araç sürücüsü M.Ş.'nin ilk ifadeleri ortaya çıktı.

"TÜRKİYE'YE KAÇAK YOLLARLA GİRDİM"
Türkiye'ye 7-8 ay önce kaçak yollarla girdiğini söyleyen Afgan uyruklu Ş.A., "Ben kimseyle kavga etmedim, kimseyi kovalamadım. Trafik kazasının nasıl olduğunu da bilmiyorum.” diyerek suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

"BEN KAVGA ETMEDİM, NASIL OLDU BİLMİYORUM"
Afgan şahsın ifadesi şu şekilde:
"Ben Afganistan’ın Badres şehrinde oturuyorum. 16 yaşındayım. Yanımda ülkeme ait kimlik yoktur. Kimlik belgelerim Afganistan’da kaldı. Ben Türkiye’ye, Pakistan, İran üzerinden Van’dan kaçak yollarla 7-8 ay önce giriş yaptım. Ben ismini bilmediğim Türk şahsa para verdim. İstanbul Yenisahra’ya geldim. Çekçek arabasıyla çöp topluyordum. Geçimimizi bu şekilde çöp toplayarak sağlıyorduk. Dün ben çalışıyordum, çöp topluyordum. Kadıköy Bostancı taraflarında çekçek arabamlaydım. Gece 01.00- 02.00 gibi kağıtların toplandığı yer olan Ataşehir’e gittim. Orada 3 Türk şahıs, bizim kavga ettiğimizi düşünerek bana vurdu. Benim Ataşehir’e gitmemdeki amaç önce kağıtlar orada toplanıp oradan Yenisahra’ya gidiyordu. Ben kimseyle kavga etmedim, kimseyi kovalamadım. Trafik kazasının nasıl olduğunu da bilmiyorum.”

Çelik'e çarpan araç sürücü M.Ş. ise ifadesinde şöyle konuştu:
“Gece saat 02.00 sıralarında Kadıköy Yenisahra Tuzcuoğlu sapağına gelmeden önce yaklaşık 100 km üzerinde seyir halindeydim. Yolun sol tarafından bariyerleri atlayarak 3 erkek şahsın aniden yola çıktığını fark ettim, koşuyorlardı. Ya bir şeyden kaçıyorlardı ya da birbirlerini kovalıyorlardı. Yolda benim aracımın geldiğini fark edince paniklediler. Sağa sola kaçışmaya başladılar. Ben çarpmamak için manevra yaptım. İki şahsa çarpmayı engelledim, sola kırdığımda yoldaki erkek şahıslardan birine çarpmayı engelleyemedim. Arabayı durdurdum, sağlıkçı olduğum için kendisine müdahale ettim. Aniden yola fırladılar, göremedim, koşuyorlardı. Fren yapamadım, manevra yapıp direksiyonu kırarak kurtarmaya çalıştım ancak çarpmayı engelleyemedim. Olay yerinde herhangi bir trafik ışığı, yaya geçidi yoktur. Yayaların bu yola girmesi yasaktır. Olayda benim suçum, kusurum yoktur. Üzgünüm.”


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum