A Milli Takım ayrılığından sonra Şenol Güneş'ten ilk açıklama

Şenol Güneş, Türkiye A Mili Takım'daki görevinden ayrılmasının ardından ilk açıklamasını yaptı. Güneş, "Namusumuzla geldik, namusumuzla gidiyoruz" ifadesini kullandı.

A Milli Takım ayrılığından sonra Şenol Güneş'ten ilk açıklama
11 Eylül 2021 - 09:41
TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yapılan görüşmenin ardından Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığını açıklandı. Ayrılığın ardından Şenol Güneş ilk kez konuştu. Güneş, “Namusumuzla geldik, namusumuzla gidiyoruz” dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Şenol Güneş'in Nihat Özdemir’le görüşme öncesinde kendisine yaptığı açıklamaları köşesine taşıdı. Özkök'ün 'Şenol Güneş çok ilginç şeyler anlattı: Bu kafayla teknik direktör değil ancak üçkağıtçı bulunabilir' başlıklı yazısında aktardığına göre Güneş'in açıklamalarından bazıları şöyle:

GÜNEŞ'TEN TAZMİNAT TEPKİSİ: BİR KARAR VERİN!
"En sinirlendiğim konu: 'Maalesef beni buradan vurmaya çalışıyorlar, ben de işte buna çok sinirleniyorum. Bunu Sadri bey (Şener) çıkardı, Trabzon’da onunla da konuştum. Dedim; ‘Sana borcum var mı?’ Yok. Ona kızdığım için bunu bilerek yapıyorlar.

Hep diyorum kolayı var benim mukavelem var, ne aldığım belli, şartlar belli. Daha önce de yaşadım ben bunları. Eğer böyle bakacaksak benim 2002 yılındaki federasyondan bile alacağım var. Benim birçok kulüpte alacaklarım var. Beni bilenlerin bunları özellikle konuşmasına kızıyorum. Bilerek bunları yazmak haksızlık.

Gazetecilerden biri diyor ki; 15 milyon lira, diğeri diyor ki 30 milyon lira, bir öteki diyor 52 milyon lira.. Kardeşim nereden çıkardın bunu? Varsa ve bilmiyorsan da sorarsın oraya. Tazminat dediğin şey yazılan bir şeydir.

"TEK BAŞIMIZA YAPAMAYIZ"
Çok güzel bir şansımız var, imkanlarımız var. Ama bunu ben tek başıma yapmayacağım. Benim ne bilgim varsa, Mustafa Denizli, Fatih Terim, ben fark etmez. Futbol yoksa, durup dururken şansa gelsin biri alsın maçları oh ne güzel futbol kalkındı diye bir şey yok. İlk maçta Hollanda’yı yendik ve kalkındık, sonra kaybettik ve battık! Futbolda böyle bir şey yok.

"DOĞRU YANLIŞ KARIŞIYOR"
Almanya Brezilya’ya kendi evinde 7 tane attı. Brezilya futbolu bitti mi? Hayat devam ediyor. Peki biz neredeyiz? Orada mıyız? Değiliz. Çocukluğumdan beri malzeme yok, eğitim yok, tesis yok, ilgi yok, şimdi her şey var karmaşa var! İşin içinde olan olmayan atlıyor işin içine, doğru yanlış karışıyor. Eskiden bir tek Dolmabahçe vardı. Şimdi sahalar, statlar var. Ama altyapının çalışacağı alan yok.

Ertuğrul Özkök: Bu psikoloji böyle devam ederse ileride teknik direktörde bulunamaz

Şenol Güneş: Bulursun ama üç kağıtçı bulursun. Benim işim kolay. Kişiliğim böyle olmasa, düzgün biri olmasam bu saygıyı görmesem, ‘Kovarsanız kovun bana ne’ desem ne olacak, ya da ‘Eyvallah, ben başka yere gittim’ desem. Kulüp buluyorsun ama kendini yenilemiyorsun. Ben 50 küsür senedir ayaktaysam birinin torpiliyle mi geldim? Bedel ödemeden olmuyor.'

AYRILIK SONRASINDA ŞENOL GÜNEŞ'TEN İLK AÇIKLAMA
Dün: Dün ne dediysem bugün de o. Dünkü görüşmede kalsın dediler.

Bugün: Bugün de ‘Git’ dediler. Namusumuzla geldik, namusumuzla gidiyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum