A Haber, ayçiçek yağına gelen zamdan 'fırsatçı firmaları' sorumlu tuttu

Akaryakıt, gıda ve birçok kalemde zamlar peş peşe gelirken, AKP'nin kontrolündeki A Haber, ayçiçek yağına gelen zamları fırsatçı firmalara bağladı.

A Haber, ayçiçek yağına gelen zamdan 'fırsatçı firmaları' sorumlu tuttu
28 Kasım 2021 - 11:59


Dolar/TL kurundaki sert dalgalanmalar yurttaşların ceplerini yakmaya devam ediyor. Yandaş A Haber ise her gün etiketi değişen ayçiçek yağının zammını fısatçılığa bağladı. 

Tekirdağ'daki bir ayçiçek yağı fabrikasında haber yapan A Haber, kurun bahane edilerek fiyatların yükseldiğini iddia etti. 

Ayçiçek yağı fiyatı üzerinden spekülasyonlar yapıldığını iddia eden Erkan Ünal, "Öyle bir durum söz konusu değil. Ülkemizin ayçiçek yağı sektöründe en çok tercih edilen markalarını üretmekte olan birliğimiz, üretimine 7/24 tam kapasiteyle devam etmektedir. Üretimimiz şu anda devam ediyor. Yaklaşık aylık 20 bin tonun üzerinde rafine ayçiçek yağı üretimi gerçekleştirerek sevkiyatını talep doğrultusunda karşılıyoruz" iddiasında bulundu.

Ünal, "Pandemi döneminde üretimimizde hiçbir sıkıntı aksama yaşanmadı. Şu anda zaten bu yıl Ekim ayının ortalarına kadar hatta sonuna kadar ayçiçek hasadı bölgemizde ve Türkiye'de devam etti. Ülkemizin ihtiyacının yüzde 50-60'ını zaten bu bölgeden karşılamaktayız" dedi.


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Yasin
  1 ay önce
  Esas bu koyun suruleri chpiyihdpppknin pesinden gidendir ayrica dogru demisler bunlar firsatci galeride unda yagda oldugu gibi
 • Haydar
  1 ay önce
  BU İŞİN ASLİ ASTARI ŞU SEVGİLİ MİLLET VEKİLLERİ ŞUNU YAPSANIZ DURDUK YERE ZAM YEMESEK. KİBRİTİN,DEN SALCASINA MATİGİNDEN COKASINA NE VARSA FİAT ETİKETİNİ FABRİKADAN MÜHÜRLENSEDE VATANDAŞTA MARKETLERİN KALEM OYNATILMASINDAN KURTARSANIZ OLMAZMI
 • Fenasi kerim
  1 ay önce
  Ipinede jipinede tayyip ko..sun
 • Kartal
  1 ay önce
  Tabi tabi hükümet in hiç suçu yok. Siz koyun sürülerine hitap edin. Yemezler..!
 • Ali kul
  1 ay önce
  Engel olun madem ,ona da mı vatandaş müdahale edecek. Yetkisi olan bile yetkisini kullanmıyor şikayet ediyor
 • Engin
  1 ay önce
  Niye zorunuza gidiyor, bu ülkede haçlının uşakları içimizdeki satılık ***ler kartelcilerle stokçular nekadar vatan haini varsa BAŞKAN ERDOĞAN o zorda bırakmak için hertürlü kahpeliği yapıyorlar yalnız şunu unutmayın bu milleti ahmak sanan ahmaklar ne dolar ike nede stokçuluk ve gizli zamlarla zerre Erdoğana zarar veremez aksine dahada güçlendirşrsiniz nitekimde öyle oldu, siz kendinizi ısmarlama anketlerle aldatsın durun bu millet size hakiki anketi 2023 haziranda gösterecek, ha bak çok önemli not bırakıyorum kaydedin bu notumu. 2023 Seçimleri ni RECEP TAYYİP ERDOĞAN %/65 OY İLE BAŞKAN OLACAK. yazın bir kıyıya