CHP'li Gürsel Tekin, göçlere dikkat çekti: "Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz"

Türkiye'ye yönelik göç akını ve kaçak girişler hakkında konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 'terör' uyarısında bulundu.

CHP'li Gürsel Tekin, göçlere dikkat çekti: "Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz"
28 Kasım 2021 - 11:34

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye'ye yönelik göç hareketleri ilgili konuştu. Tekin, ülkeye giriş yapan bazı tehlikeli grupların olduğuna dikkat çekerek "Bunların çok tehlikeli olabileceğinin bilgilerini edindim" dedi.

Gürsel Tekin şunları söyledi:
"2018-2019 yılında çok büyük bir Afgan göçü var. 'Aman ha dikkat edin!' diyen tek siyasetçiyim, şimdi millet konuşuyor. Biri 'kardeşim sen ne diyorsun? Ne   Afgan'ı, nerden çıktı bu?' demedi.

Nerden geliyorlar Ortadoğu'dan, Afrika’dan, Asya’dan. Nerede otoriter sistem varsa, nerede hırsız yöneticiler varsa o ülkenin insanları kaçmak zorunda kalıyor.

Bir gün dünyada barış sağlanır, elbette gidebilirler ama hiç kimse kolay kolay eline kolunu sallayarak gideceğini zannetmiyorum. İstanbul’un çeperlerinde   özellikle kontrolsüz göçten kaynaklı 'büyük sorunlar yaşanır' dedim. Çünkü iş yok güç yok. Yani önümüzdeki günlerde sıkıntılı, terör olaylarıyla karşılaşabiliriz.

Sudanlı bir kardeşimizden bilgileri aldım, özellikle son dönemlerde Rusya’nın tacizi ile beraber çeşitli grupların Türkiye ve İstanbul’a geldiğiyle ilgili ve bunların   çok tehlikeli olabileceğinin bilgilerini edindim. Mutlaka emniyetin bu konuda bilgileri vardır ama, önümüzdeki süreçte de böyle sıkıntılı bir süreç olabilir, onu da   ben burda ben uyarımı yapmış olayım."


YORUMLAR

  • 0 Yorum